Siatkarski turniej charytatywny

3 miejsce Teamu Krotoszyn w Raszkowie (ZDJĘCIA)

Sebastian Pośpiech, 27 listopad 2018, 11:43
Średnia: 0.0 (0 głosów)
25 listopada w hali widowiskowo-sportowej w Raszkowie odbył się charytatywny turniej siatkówki "Odbijmy serce Zosi". Drużyna z Krotoszyna zajęła 3. miejsce.
3 miejsce Teamu Krotoszyn w Raszkowie (ZDJĘCIA)
3 miejsce Teamu Krotoszyn w Raszkowie (ZDJĘCIA)

ZOBACZ ZDJĘCIA

Do rywalizacji zgłosiło się 16 zespołów z południowej Wielkopolski. Nie dojechały jednak 2 drużyny. Wśród ekip walczących o zwycięstwo był Team Krotoszyn. W grupie pierwszy mecz wygrali walkowerem, gdyż nie dojechał zespół ZSU z Ostrowa Wlkp. W drugim meczu krotoszynianie łatwo pokonali drużynę Celebryci OSP Goliszew 2:0 w setach (mecze grupowe rozgrywano do 15 pkt. w secie). Następnie wygrali również 2:0  z młodym zespołem Szwagry Raszków. Team Krotoszyn jako zwycięzca grupy D spotkał się w ćwierćfinale z drugim zespołem grupy C - Piorunami Marszew. Krotoszynianie również z tego pojedynku wyszli zwycięsko, rozstrzygając go w dwóch partiach i awansowali do półfinału. W meczu o wejście do finału, gdzie sety rozgrywano już normalnie do 25 pkt., stoczyli bardzo zacięty bój z Tarpanami Ostrzeszów. O losach meczu zdecydował tie-break, który niestety padł łupem przeciwników.
Krotoszyńskiej ekipie pozostała walka o brąz. W trzysetowym bardzo wyrówanym meczu z drużyną Kasztany Ostrów Wlkp. nasi zawodnicy kilka razy odrabiali straty, pokazując wielkiego ducha walki. Ostatnia, trzecią partię w tie-breaku zwyciężyli na przewagi i unieśli ręce w geście triumfu.
- Turniej oceniamy bardzo pozytywnie. Jesteśmy zadowoleni z wyniku, choć pozostał nam mały niedosyt, że nie udało się awansować do wielkiego finału. Przeciwnicy z Ostrzeszowa byli w naszym zasięgu - mówi Jakub Nawrat, kapitan Teamu Krotoszyn.
W przerwie między fazą grupową a pucharową odbyły się licytacje gadżetów znanych sportowców. Warto dodać, że za ponad 200 zł koszulkę klubową siatkarza z naszego miasta Łukasza Kaczmarka wylicytował Kuba Nawrat. On również dał największą kwotę za koszulkę Dawida Murka z czasów gry w Szczecinie. Maciej Sadkowski stał się właścicielem czapeczki z podpisani tenisistów polskiej kadry.
Plastron biathlinistki Krystyny Guzik  zakupiła Katarzyna Bartkowiak, dobry duch Teamu Krotoszyn na raszkowskim turnieju. Kilka gadżetów, w tym piłkę ręczną z podpisem Krzysztofa Lijewskiego i innych polskich szczypiornistów wylicytowały jeszcze wierne kibicki Marika Robakowska i Hanna Banaszak.

***
Skład: Jakub Nawrat (kapitan, rozgrywający), Dominik Kubeczak (atakujący), Adrian Szperzyński i Piotr Cichowlas (obaj przyjmujący), Maciej Sadkowski i Sebastian Pośpiech (środkowi bloku),  Krzysztof Kuliński (libero). 

Artykuł wyświetlono 414 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz