500 plus na drzewa?

Gracjan Jaworski, 06 marzec 2018, 13:56
Średnia: 0.0 (0 głosów)
1 marca na wiejskim zebraniu mieszkańcy Gorzupi dowiedzieli się między innymi, że Urząd Miejski w Krotoszynie płaci 500 zł za przycięcie jednego drzewa, co oburzyło większość z nich.
500 plus na drzewa?

Gorzupianina zdziwił wysoki koszt przycinania drzew

Podczas spotkania podsumowano działalność  rady sołeckiej w 2017 r. Sołtys Henryk Kubiak poinformował, że wieś dysponowała 26 tys. zł  funduszu sołeckiego. Pieniądze zostały wykorzystane zgodnie z planem.
Sołtys poinformował o przycięciu kilku drzew na ul. Leśnej. Temat zainteresował jednego z mieszkańców. - Przycięto chyba tylko cztery drzewa, a potrzeby są większe - powiedział. Jak usłyszał od sołtysa, należy się cieszyć, że jakiekolwiek drzewa zostały przycięte. - Usłyszałem od naczelnika (wydziału gospdoarki komunalnej – red.) Michała Kurka, że przysłał ekipę z grzeczności, ponieważ prace nie były planowane. Dowiedziałem się również, że przycinanie drzew sporo kosztuje, gdyż dla firmy zewnętrznej nie ma znaczenia, czy obetnie jedną gałąź, czy kilkanaście. Stawka dotyczy jednego drzewa - stwierdził.  
Obecna na zebraniu wiceburmistrz Krotoszyna Joanna Król-Trąbka poinformowała, że stawki są określane w przetargu. Firma za przycięcie jednego drzewa liczy sobie ok. 500 zł.
WIĘCEJ PRZECZYTASZ W GAZECIE