ŚMIERĆ, KTÓRA PORUSZYŁA ŚRODOWISKO SPORTOWE

Andrzej "Szczepan" Szczepaniak nie żyje

Sebastian Pośpiech, 08 styczeń 2016, 18:15
Średnia: 0.0 (0 głosów)
6 stycznia w wieku 46 lat zmarł Andrzej Szczepaniak, nauczyciel wychowania fizycznego w krotoszyńskiej ósemce, trener i wychowawca wielu krotoszyńskich siatkarzy.
Andrzej "Szczepan" Szczepaniak nie żyje

Andrzej Szczepaniak był trenerem wielu siatkarzy z Krotoszyna, prowadził również III ligowy zespół Astry

Popularny Szczepan był znanym i lubianym nauczycielem ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie oraz trenerem siatkówki. W tym okresie osiągnął z krotoszyńską młodzieżą wiele sukcesów w całej Polsce.
Smutna wiadomość poruszyła jego byłych podopiecznych (w tym również piszącego te słowa), bliskich i znajomych. Nie dowierzano, że już go nie ma wśród nas. Zapamiętany zostanie jako bardzo energiczny trener, który całkowicie poświęcał się pracy z młodzieżą. I co ważne – robiąc to często społecznie.
Łukasz Karpiewski, mistrz I ligi w siatkówce sezonu 2014/2015 w barwach Victorii Wałbrzych i wcześniejszego okresu w Stali Nysa, na swoim profilu facebookowym napisał, że A. Szczepaniak był najważniejszą osobą w jego przygodzie z siatkówką. Uczniowie i inni zawodnicy podkreślają, że miał z nimi znakomity kontakt. Był wesołym, serdecznym człowiekiem. Z jego odejściem kończy się, jak dla mnie, historia krotoszyńskiej siatkówki... Tak wielu dał szanse by mogli u jego boku uczyć się i stawiać pierwsze kroki w siatkówce o której bez wątpienia miał ogromne pojęcie i wkładał w nią całe swoje serce (...) – czytamy w poście Joanny na Facebooku.
Andrzej, byłeś dla chłopców bardziej przyjacielem niż pedagogiem. Dużo Ci zawdzięczają oni, ale i my, rodzice. Głównie to, że wyrośli na porządnych ludzi i wiedzą, co to znaczy przyjaźń. Dzięki – napisała pani Małgorzata, która podpisała się pod swoim postem Mama Białego.
 

(WIĘCEJ PRZECZYTASZ W GAZECIE)

Artykuł wyświetlono 5994 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz