Autobus po 18.00 wycofany. Mieszkaniec zbulwersowany

(popi), 20 marzec 2018, 11:38
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Z początkiem marca krotoszyński Miejski Zakład Komunikacji zawiesił ostatni kurs autobusu z Krotoszyna do Rozdrażewa. Prezes spółki transportowej uzasadnia to faktem, że autobusem jeździły dwie osoby, a czasami ani jedna.
Autobus po 18.00 wycofany. Mieszkaniec zbulwersowany

fot. MZK KROTOSZYN

Chodzi o kurs MZK z Krotoszyna do Rozdrażewa po godz. 18.00. Od 1 marca zawieszono linię o 18.12 i teraz muszę dwa razy dziennie jeździć, żeby syna zawieźć  i przywieźć – napisał do nas mieszkaniec Rozdrażewa. Swoje żale opisał już wcześniej w liście do szefa MZK, burmistrza Krotoszyna, wójta swojej gminy oraz rady powiatu.

Jeździł pusty
Jak stwierdził, obecnie nie ma czym wrócić ze stolicy naszego powiatu ze szkoły bądź pracy. Nie ma też połączenia z Rozdrażewa do Krotoszyna na godz. 10.00, żeby dojechać w godzinach przedpołudniowych do wyżej wymienionych miejsc – dodał.
Prezes spółki MZK tłumaczy nam, że przyczyną wycofania autobusu jest jego całkowita nieopłacalność. – Zaniechaliśmy kursu ze względu na brak chętnych. Do Rozdrażewa jeździły przeważnie dwie osoby, a z powrotem autobus jechał pusty. Ba, bywały takie dni, że w obie strony nikt nie podróżował – wyjaśnia Wiesław Gałęski. Pokrycie kosztów wpływami ze sprzedaży biletów nie przekraczało 10 proc.
 

(WIĘCEJ PRZECZYTASZ W GAZECIE PAPIEROWEJ)

Artykuł wyświetlono 653 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 20 marzec 2018, 18:26

Śmieszy wypowiedź mieszkańca Rozdrażewa - co by wynikało,ze jest to przyzwyczajenie z dawnych zwyczajów.

Dodaj komentarz