Chodnik w Konarzewie to konieczność!

Sebastian Pośpiech, 10 lipiec 2018, 14:54
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Długa droga przez całą wieś. Prawą stroną jezdni idzie kobieta z wnukiem, obok pędzą samochody. Jest naprawdę niebezpiecznie. Kiedy wreszcie Konarzew doczeka się chodnika?
Chodnik w Konarzewie to konieczność!

Podkrotoszyńska miejscowość leżąca w gminie Zduny rozwija się z każdym rokiem. To powoduje zwiększony ruch pojazdów. Rośnie też liczba pieszych i rowerzystów. Opisana wyżej sytuacja i jej podobne zdarzają się codziennie.
Po co w Konarzewie chodnik? – zapytał ktoś podczas dyskusji na popularnym portalu społecznościowym. Mieszkanka wsi odpowiedziała tak: Po to, żeby mama z niemowlakiem w wózku i dzieci wracające ze szkoły do domu nie musiały iść po ruchliwej drodze. Jak wiadomo, mało kto jeździ tam 50 km/h...
Jak zapewnia burmistrz Zdun Tomasz Chudy, przygotowywany jest projekt budowlany ścieżki pieszo-rowerowej. - Liczymy na to, że ze wsparciem funduszy europejskich i powiatowych uda nam się w najbliższym czasie sprawę ruszyć – mówi włodarz gminy podkreślając, że chodnik jest w Konarzewie bardzo potrzebny i dla samorządów stanowi priorytet.
Wicestarosta Paweł Radojewski, odpowiedzialny w powiecie za drogi, doskonale zdaje sobie sprawę z konieczności przeprowadzenia inwestycji, ale zaznacza, że przeszkodą są pieniądze. Koszt budowy ścieżki wraz z poszerzeniem jezdni od 0,5 do 1 m i przykryciem rowu to ok. 7 mln zł. – Na pewno będziemy robili ścieżkę razem z gminą Zduny, i na pewno przy udziale środków zewnętrznych – podkreśla Radojewski.

Artykuł wyświetlono 1269 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz