29 lipiec 2014

Cieszków. Nikt nic nie wie, czyli współpraca z PGK Doliną Baryczy

Sławek Pałasz, 30 lipiec 2014, 13:31
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Jednym z tematów posiedzenia komisji rolnictwa i ochrony środowiska w Cieszkowie (22 lipca), była kwestia przyłączy do sieci kanalizacyjnej w Biadaszce oraz Cieszkowie, która od półtora roku funkcjonuje w obu miejscowościach.
Cieszków. Nikt nic nie wie, czyli współpraca z PGK Doliną Baryczy

Zbigniew Węgrzyn, prezes PGK Dolina Baryczy w Miliczu

Na spotkanie zaproszono Zbigniewa Węgrzyna, prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Dolina Baryczy z Milicza, spółki, której mniejszościowym udziałowcem jest gmina Cieszków. To właśnie PGK podjął się - dzięki unijnemu dofinansowaniu - budowy wspomnianej sieci i jest jej administratorem.   
Wójt Cieszkowa, Ignacy Miecznikowski, pytał prezesa, ile osób przyłączyło się do sieci kanalizacyjnej i czy można być spokojnym o uzyskanie tzw. efektu ekologicznego, który jest konieczny do pozytywnego zakończenia inwestycji. Ma być on osiągnięty do końca 2015 r.  
Zbigniew Węgrzyn stwierdził, że większość mieszkańców już się podłączyła, a próg ilościowy wynosi 2.281 osób. Do uzyskania efektu brakuje jeszcze w Cieszkowie 88 osób, które korzystać będą z sieci za pomocą 7 tzw. kanałów bocznych, czyli mniejszych części kolektora, a w Biadaszce - 14 osób (6 kanałów bocznych).

(więcej przeczytasz w gazecie)

Artykuł wyświetlono 1687 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz