Czarny Sad. Pożar domu. 5 osób straciło dach nad głową

Gracjan Jaworski, 09 czerwiec 2016, 16:14
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Prawdopodobnie przyczyną pożaru budynku gospodarczo-mieszkalnego było uderzenie pioruna, który trafił w zadaszenie. Pięć osób straciło dach nad głową.
Czarny Sad. Pożar domu. 5 osób straciło dach nad głową

W czwartek 9 czerwca w budynku pojawili się inspektorzy nadzoru budowlanego

Czarny Sad. Pożar domu. 5 osób straciło dach nad głową

Na poddaszu składowano słomę. Po uderzeniu pioruna dach spalił się doszczętnie

Ogień zauważono 8 czerwca o godz. 20.00. Do pożaru zadysponowano jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, Ochotniczą Straż Pożarną z Czarnego Sadu, Rozdrażewa oraz Koźmina. Akcja dla służb była trudna ze względu na płonącą słomę, która znajdowała się na poddaszu budynku. Mieszkanie znajdowało się w dolnej kondygnacji.

Na miejscu zdarzenia byli również ratownicy medyczni, policja i pracownicy  pogotowia energetycznego. Dwie osoby - dorosły i dziecko – ze względu na złe samopoczucie zostały przetransportowane do szpitala.
W pomoc pogorzelcom włączyli się mieszkańcy wsi z sołtysem na czele i urzędnicy z Koźmina Wlkp. - Nie zostaniesz sam. My ci pomożemy, wszystko będzie dobrze - usłyszał poszkodowany właściciel od Marzeny Domeńskiej sołtys Czarnego Sadu. Trwa zbiórka rzeczy i wyposażenia mieszkania dla pogorzelców. Pani sołtys apeluje o to, aby wszelkie zbiórki były organizowane w porozumieniu z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Koźminie lub za pośrednictwem Marzeny Domeńskiej pod nr tel. 607 590 427.
Następnego dnia na miejscu pojawiła Powiatowa Inspekcja Nadzoru Budowlanego
.

Chcesz pomóc pogorzelcom? Przelej pieniądze na  konto:

Ewa, Wiesław Kaczmarek

71 8427 0009 0112 9265 3000 0001

 

Co o pożarze i akcji powiedział nam poszkodowany? Co uratowano? Gdzie w tej chwili przebywa rodzina? Jakie kroki podjęła sołtys Marzena Domeńska, by pomóc pogorzelcom? Co dalej z domem? O tym napiszemy w "Rzeczy Krotoszyńskiej" w dn. 14 czerwca
 

 

Artykuł wyświetlono 5531 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
x Men - 12 czerwiec 2016, 19:27

Tragedia w której trzeba i należy pomagać

Dodaj komentarz