Czy w Koźminie brakuje koszy na śmieci?

Paweł Krawulski, 31 lipiec 2018, 13:43
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Koźminianie skarżą się na niewystarczającą ich zdaniem liczbę koszy w mieście. Tymczasem magistrat apeluje o prawidłowe wykorzystywanie tych, które są.
Czy w Koźminie brakuje koszy na śmieci?

Problem występuje też w ścisłym centrum Koźmina

Z problemem złego wykorzystywania koszy ulicznych borykają się niemal wszystkie samorządy. Przepełnione śmieciami z gospodarstw domowych pojemniki uliczne to codzienny widok. Internauci z Koźmina za pomocą Facebooka zwracają uwagę, że koszy jest za mało, zwłaszcza  centrum miasta. Niektórzy mieszkańcy używają  we wpisach argumentów ad personam. Najczęściej dotyczą one radnego Karola Jankowiaka. Wypominają mu  małe zainteresowanie sprawą, dotyczącą szczególnie okolic jego miejsca zamieszkania.
Poproszony o komentarz rajca stwierdził: – Problemem jest zachowanie niektórych ludzi, bo wrzucają do koszy śmieci z domów, a zimą także popiół. Nie chciałby jednak sięgać po ostrzejsze rozwiązania, jak np. karanie za nieprzestrzeganie regulaminów dotyczących czystości czy czipowania (oznaczania) worków przynależnych do posesji. – Jestem przeciwny. Znacznie podniosłoby to koszty, a poza tym wierzę w siłę edukacji - dodaje. Kosze bywają więc przepełnione, szczególnie w weekendy. Zdaniem radnego jest ich jednak wystarczająco dużo.
Wiceburmistrz Jarosław Ratajczak zauważa:  – Na terenie miasta jest kilkaset koszy. Magistrat zauważa problem, dlatego zwiększono częstotliwość wywozu śmieci.

Artykuł wyświetlono 273 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz