Rzecz Krotoszyńska nr 25 (1104) z 21.06.2016 r.

Dariusz Dębicki burmistrzem Sulmierzyc (FOTO)

Sławek Pałasz, 21 czerwiec 2016, 14:55
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Zarówno na Dariusza Dębickiego, jak i na Daniela Kulawskiego - kandydatów, którzy zmierzyli się powtórnie w przedterminowych wyborach burmistrza Sulmierzyc, głosowało w drugiej turze więcej osób niż w pierwszej. Wygrał Dębicki.
Dariusz Dębicki burmistrzem Sulmierzyc (FOTO)

Sulmierzyczanie wybrali nowego burmistrza

Dariusz Dębicki burmistrzem Sulmierzyc (FOTO)

Daniel Kulawski zapowiada, że w następnych wyborach również wystartuje

 
W drugiej  turze głosowano 19 czerwca, pierwsza miała miejsce dwa tygodnie wcześniej. Najpierw głosowało 1.170 wyborców, po dwóch tygodniach - 1.136. Głosów nieważnych naliczono 20. 
 
Spodziewane zwycięstwo  
Burmistrzem Sulmierzyc został Dariusz Dębicki z PSL, obecny naczelnik wydziału edukacji i sportu Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wlkp. Otrzymał  686 głosów (60,38 proc.). W pierwszej turze głosowały na niego 584 osoby.  Do objęcia fotela burmistrza zabrakło mu wtedy dwóch głosów. Można więc było się spodziewać, że wygra. Dębicki zdawał sobie sprawę, że uzyskana przewaga w I turze raczej zagwarantuje mu zwycięstwo. – Dla mnie ważne było jaką różnicą głosów wygram. Dziękuję wszystkim, którzy zaufali mi i wybrali na burmistrza. Myślę, że mieszkańcy Sulmierzyc są już zmęczeni całą sytuacją w mieście. Dzięki swojej pracy w kolejnych wyborach samorządowych chciałbym, aby powtórnie zagłosowali na mnie zarówno ci, którzy dokonali takiego wyboru teraz, jak i nowi wyborcy – powiedział nam Dariusz Dębicki. 
 
Drugie miejsce 
Na drugiego kandydata, Daniela Kulawskiego, głosowało tym razem 430 sulmierzyczan (37,85 proc.)  W pierwszej turze uzyskał on 304 głosy (25,99 proc.). - Dziękuję za poparcie i oddane na mnie głosy. Gratuluję Dariuszowi Dębickiemu zwycięstwa – powiedział Rzeczy D. Kulawski. Kandydat na włodarza miasta przyznał, że po pierwszej turze trudno mu było odrobić straty: – Wiele osób mi pomagało, mobilizując się przed drugą turą. Udało się zwiększyć liczbę uzyskanych głosów, jednak nie wygrałem wyborów
 
Prognostyk na przyszłość 
Jak uważa Kulawski, głosowanie potwierdziło, że ma on w mieście pewien kapitał polityczny. Będzie więc próbował powtórnie wystartować w wyborach za dwa lata. 
 
(więcej czytaj w gazecie...)
 
Zobacz informację o debacie jaką przeprowadzilismy w naszej redakcji przez pierwszą turą wyborów.  
Artykuł wyświetlono 2439 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz