Dawid Bała kandydatem na wójta

Paweł Krawulski, 03 październik 2018, 11:50
Średnia: 5.0 (1 głosów)
Radny z Trzemeszna Dawid Bała powalczy o urząd wójta gminy Rozdrażew. Jego atuty to program oraz chęć dialogu i współpracy ze wszystkim dla dobra gminy.
Dawid Bała kandydatem na wójta

- Kierując tak małą gminą trzeba mieć świadomość, że trzeba współpracować  zarówno samorządem powiatowym czy wojewódzkim. To w Urzędach Marszałkowskich podejmowane są kluczowe decyzje dotyczące środków pomocowych – uważa Bała.
Radnego Bałę bolą niewykorzystane szanse, jeśli chodzi o fundusze na przebudowę dróg lokalnych czy budowę hal sportowych. - Efekt był taki, że po decyzji wójta, który uznał, że gmina ma małe szanse, straciliśmy możliwość zdobycia funduszy. Oczywiście włodarz nie mógł przewidzieć sytuacji, że środki zostaną niemal podwojone, ale brak złożenia aplikacji go obciąża.
W razie wygranej Bała zamierza działać zdecydowanie, ale współpracować z każdym i być otwartym na potrzeby mieszkańców. Jego postawa została doceniona, bowiem lokalni przedstawiciele partii PiS i PSL zaproponowali mu start z ich list. Bała poszedł jednak swoją drogą - zarejestrował własny komitet wyborczy Twoja Gmina 2018.
Chciałby w przyszłości uzdrowić relacje na linii mieszkańcy-urząd, a zwłaszcza wójt. Jego zdaniem nie powinno być tak, że ludzie piszący odwołania nie zanoszą ich bezpośrednio do urzędu gminy, lecz wysyłają pocztą.
Zamierza zrealizować obietnice obecnego włodarza gminy, których ten nie spełnił w obecnej kadencji. Chodzi m.in. o budowę hali sportowej w Nowej Wsi czy  ścieżkę rowerową łączącą Rozdrażew z Henrykowem.