Giną metalowe kubły

Gracjan Jaworski, 11 kwiecień 2017, 13:06
Średnia: 5.0 (1 głosów)
Sprzed posesji mieszkańców gminy Krotoszyn zniknęły metalowe kubły. Związek gmin Eko-Siódemka nie widzi w tym swojej winy, ponieważ informował o konieczności wymienienia ich na plastikowe.
Giną metalowe kubły
Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy Brzozy, którzy poinformowali, że 27 marca, w czasie wywozu śmieci sprzed ich domu, zniknęły nie tylko odpady, ale i metalowy pojemnik.  
 
Gonił pracowników
Jak relacjonuje mężczyzna z tej wsi, w momencie wywozu nieczystości pracował na podwórzu. - Przyjechali po śmieci, więc postanowiłem wnieść na podwórko pusty kubeł. Wychodzę na ulicę, a tam kubła nie ma, więc zacząłem poszukiwania - mówi. Brzozowianin  wyruszył w ślad za pracownikami firmy wywożącej, którzy akurat odbierali nieczystości od sąsiada. Na pytanie, gdzie jego kubeł, usłyszał szokującą odpowiedź, że w środku samochodu, razem z innymi śmieciami. Mężczyzna pojechał za  pracownikami, którzy poinformowali go, że jeśli chce odzyskać kosz, musi pojechać za nimi do  Eko-Siódemki. 
Jak nam powiedział, podobnie poszkodowanych jest w jego wsi co najmniej 10 rodzin. Zaznaczył, że należący do niego kubeł nie był zniszczony, miał kółka oraz uchwyt.  
 
Zdarzenie losowe
Na stronie internetowej związku widniała informacja, że metalowy pojemnik właściciel nieruchomości wystawia na własną odpowiedzialność. - Podczas opróżniania mogło dojść do wypięcia się pojemnika z chwytaka grzebieniowego i wpadnięcia do komory załadunkowej. Sytuacje takie zdarzają się z powodu nieodpowiednich uchwytów zamontowanych na tradycyjnych, metalowych pojemnikach - wytłumaczył nam Marcin Gasztka z Eko-Siódemki. Jego zdaniem w Brzozie nie doszło do kradzieży. Było to raczej zdarzenie losowe niż celowy zabór pojemnika przez pracowników firmy Eko z Kalisza, która na terenie gminy Krotoszyn odbiera odpady. - Pracownicy nie mogą przewidzieć, kiedy pojemnik wypnie się z chwytaka - uważa M. Gasztka. 
(WIĘCEJ PRZECZYTASZ W GAZECIE)

 

Artykuł wyświetlono 1873 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
EKO ZŁODZIEJE !!! mam - 12 kwiecień 2017, 10:33

ZŁODZIEJE !!! EKO ZŁODZIEJE !!!

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 19 kwiecień 2017, 08:46

Te sprawę należałoby poruszyć w dwóch kwestiach.
Wynika,że rejestracja do tego forum nie sprawia trudności - jest to hakerstwo lub inne czynności,które można pominąć.W myśl zarządzeniu Redakcji to przy rejestracji należy podać prawdziwe dane.Podane dane ( jak wyżej) hańbią społeczeństwo.
Od dawna było wiadomo,że pojemniki blaszane trzeba wymienić na plastikowe.W miastach to myślę,ze blaszaków nie ma - wiochy to wynika,że nie stać na kupno innego.Najlepiej by było a żeby zwrócili się o zapomogę do Urzędu Miasta i Gminy.

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 25 kwiecień 2017, 07:57

Przypadkiem ( archiwum 12/573 tego forum ) odnalazłem z roku 2006.03.21 felieton pt.Do góry nogami oparty na treści -pamiętnik znaleziony w WC.Pamiętnik odnalazł i przygotował do druku Maciej Hoffmann.
Czytając ten felieton to można odnieś wrażenie głupca.

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 25 kwiecień 2017, 20:12

Nasuwa się wiele myśli a szczególnie o tematyce medycznej. Maniakalny. mania czy nachalny i są to pojęcia,które obecnie tworzą trzon w medycynie.Taki trzon prowadzi do tego,ze medycyna potrafi upokarzać co z kolei prowadzi do różnych konsekwencji zdrowotnych.Krotoszyn i czy mamy do czynienia z taką logiką - obecnie wynika,że stajemy się podwładnością medyczną( lekarską ),która narzuca styl życia - może to prowadzić do społecznych zniewag.

Avatar_missing_small
Tadeusz Kaczmarek - 29 kwiecień 2017, 19:18

I wiedział co powiedział, bez sensu i ogłady takie pierdzenie w tytkęPOZDRAWIAM

Avatar_missing_small
Tadeusz Kaczmarek - 29 kwiecień 2017, 19:21

Marianku nasuwać to ci się może beret na uszy.POZDRAWIAM

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 30 kwiecień 2017, 10:58

Cześć Tadeusz.Jest szereg felietonów pana Macieja Hoffmanna i jest zastanawiające z kąt taka tematyka.Do góry nogami a taki tytuł mają te felietony i obecnie należałoby te tematy przeanalizować i odszukać źródło wiedzy.Wiedza parę lat wstecz niczym dziś się nie różni.W moim odczuciu to te felietony były i są nadal uciążliwe dla nie jednego mieszkańca tego globu.
Będąc przy takim temacie i czy krotoszyński szpital jest bezpieczny dla pacjenta - mojego punktu widzenia to nie.Szpital nieświadomie stosuje taktykę - ząb za ząb - nogę za nogę czy rękę za rękę.W wrześniu ubiegłego roku udałem się do wieczorynki i zamiast pomóc to pakują do szpitala a żeby mieć dochód lub inny punkt widzenia wobec pacjenta.Mimo ,że był obrzęk nogi to na łóżku szpitalnym odnosiłem wrażenie osoby zdrowej.Szpital stał się dla mnie kompletnym poniżeniem a wynikłe skutki do dziś widoczne.

Avatar_missing_small
Tadeusz Kaczmarek - 30 kwiecień 2017, 20:42

Widoczne gdzie?na mózgu,czy na nogach.POZDRAWIAM

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 01 maj 2017, 06:54

Tadeusz Kaczmarek
Szpital kieruje się złą logiką - stwarzając nieprawdziwą propagandę i dla przykładu: z pielęgniarki robi się lekarza a sam lekarz staje się mniejszy jak pielęgniarka.Jest to celowa taktyka bo przez taką głupotę ponoć można stać znanym nie tylko w Polsce ale i poza nią.

Dodaj komentarz