Debata wyborcza w Krotoszynie

Jaką wizję mają kandydaci na burmistrza?

(popi), 09 październik 2018, 11:38
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Sławomira Kalak (PiS), Franciszek Marszałek (PSL) i Bartosz Kosiarski (Krotoszyn na Nowo) spotkali się na debacie kandydatów na burmistrza Krotoszyna.
Jaką wizję mają kandydaci na burmistrza?
Jaką wizję mają kandydaci na burmistrza?

Do szkolnej świetlicy przybyło ok. 50 osób

W spotkaniu zorganizowanym 3 października przez radę osiedla nr 4 na Parcelkach uczestniczyło ok. 50 osób, w tym spore grono stronników każdego z trojga kandydatów.

Po krótkiej prezentacji kandydaci zaprezentowali w ciągu 10 min. swój program wyborczy.

Lepsza jakość inwestycji
Bartosz Kosiarski z zawodu nauczyciel wychowania fizycznego, reprezentujący bezpartyjny komitet powołany na wybory samorządowe 2018 mówił o tym, że inwestycje są kiepsko wykonywane i trzeba je poprawiać. Jako przykład marnotrawienia pieniędzy podał boisko przy stawie na Parcelkach, które niszczeje. - Boiska właściwie nie ma, czyli pieniądze wyrzucono w błoto - dodał. Jednym z punktów programu Krotoszyna na Nowo jest zapoczątkowanie budowy Centrum Sportu i Rekreacji w jednym miejscu, tj. na Błoniu. – Cele są dwa - podniesienie jakości sportu i rekreacji oraz danie szansy CSiR-owi na to, żeby zaczęło zarabiać pieniądze tak jak spółka Jarocin Sport. Kosiarski mówił też o zatrudnianiu fachowców w urzędzie i instytucjach podległych. - Posiadanie legitymacji partyjnej nie przekreśla nikogo, kto ma być na eksponowanym stanowisku, ale nie może to być argument najważniejszy. Przede wszystkim liczy się merytoryka a dzisiaj decydują znajomości – stwierdził.

500 zł becikowego
Sławomira Kalak, dyrektorka SP nr 1, prezentując program mówiła, że najważniejsi są ludzie. Mówiła o wykorzystanie pieniędzy państwowych na drogi lokalne. Podkreśliła konieczność oszczędzania. – Ale nie na pracownikach szkół – zaznaczyła. Wymieniła wiele pomysłów, w tym wprowadzenie gminnego becikowego w kwocie 500 zł na pierwsze dziecko i 1 tys. zł na drugie i kolejne oraz bliźniaki. Chce też wprowadzić bezpłatne przedszkola. – Rodzice zapłacą jedynie za wyżywienie – stwierdziła. Zamierza wybudować żłobek na terenie b. ogródków działkowych przy ul. Wiejskiej w pobliżu drewnianego kościółka.

Lodowisko i remonty basenów
Urzędujący burmistrz Franciszek Marszałek zaczął od tego, że dzięki współdziałaniu w mijającej kadencji udało się zapewnić rozwój w całej gminie. - Najważniejsze jest inwestowanie, bo jeśli inwestujemy to rozwija się gmina, a to z kolei przekłada się na podatki - podkreślił. Wymienił, że zamierza dalej budować i modernizować drogi chodniki i ścieżki rowerowe, remontować szkoły i przedszkola. Obiecał uruchomienie lodowiska, odnowienie krytej pływalni i basenu odkrytego.

 

Artykuł wyświetlono 789 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 09 październik 2018, 20:23

Jak to się mówi,że stare to i jare,które też by wymagało uszanowania.Polityczne rewanże stają się czasami okrutne i wydaje mi się,że nie można do tego dopuścić - ale wyborca decyduje.

Dodaj komentarz