Kaczmarek w kadrze Polski! "Jak zobaczyłem swoje nazwisko to mnie zatkało"

Sebastian Pośpiech, 20 kwiecień 2017, 21:52
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Krotoszynianin Łukasz Kaczmarek został powołany do reprezentacji Polski seniorów w siatkówce. Wystąpi w czerwcowych meczach Ligi Światowej.
Kaczmarek w kadrze Polski! "Jak zobaczyłem swoje nazwisko to mnie zatkało"

Trener Polaków Ferdinando De Giorgi 19 kwietnia zaprezentował 21-osobową kadrę na tegoroczne rozgrywki Ligi Światowej. Wśród zawodników na pozycji atakującego znalazł się Łukasz Kaczmarek z Cuprum Lubin.

22-letni krotoszynianin w rozmowie z Rzeczą Krotoszyńską przyznał, że jest w szoku. – To nie było kompletne zaskoczenie, że zostałem powołany, bo po cichu na to liczyłem. Byłem przekonany, że znajdę się w gronie 4-5 atakujących, których trener będzie sprawdzał na treningach – podkreśla mierzący 204 cm siatkarz z Krotoszyna. Nie spodziewał się natomiast, że będzie w wąskiej grupie atakujących u boku pewniaka na tej pozycji Dawida Konarskiego (ZAKSA Kędzierzyn Koźle) i Macieja Muzaja, drugiego młodego gracza.

Łukasz powiedział nam: Jestem bardzo dumny z powołania. Spełniło się moje marzenie. Dostałem szansę, żeby się pokazać  w kadrze. To wielkie osiągnięcie. Gdyby ktoś mi powiedział 3 lata temu, że znajdę się w reprezentacji, to kazałbym mu się postukać w głowę. Szedł w górę szczebel po szczeblu. 3 sezony temu grał jeszcze w II lidze. Potem zdobył mistrzostwo I ligi z Victorią Wałbrzych, by trafić do PlusLigowego Cuprum Lubin.

Jaki jest kalendarz dla reprezentanta na najbliższy czas? 7 maja są badania lekarskie, a 8 maja powołani zawodnicy wyjeżdżają do Spały na zgrupowanie. 20 maja odbędzie się w Katowicach pożegnalny mecz legendarnego siatkarza Krzysztofa Ignaczaka. A czerwcu odbędą się turnieje Ligi Światowej. A zatem zapraszamy przed telewizory do oglądania w akcji utalentowanego siatkarza z Krotoszyna! 
***

Łukasz Kaczmarek

wzrost 204 cm

waga 100 kg

zasięg w wyskoku w ataku 358 cm

zasięg w wyskoku w bloku 335 cm

Artykuł wyświetlono 8562 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz