Kolejni inwestorzy w Sulmierzycach

Gracjan Jaworski, 02 maj 2017, 12:13
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Grunty inwestycyjne przy ul. Odolanowskiej w Sulmierzycach cieszą się niezwykłym zainteresowaniem. Na sprzedanym przez miasto terenie powstaną dwa kolejne przedsiębiorstwa.
Kolejni inwestorzy w Sulmierzycach

Jedną z korzyści przemawiającą za gruntami jest to, że przy działkach przebiega droga wojewódzka nr 444. Przypomnijmy, że w marcu ub. roku spółka Kułton Logistics z Kotowiecka za prawie 5 ha ziemi zapłaciła miastu  561 tys. zł. W planach na zakupionym gruncie jest budowa zakładu przetwórstwa drobiowego. Teren ten zagospodarowany ma być w przeciągu 3 lat. Miasto w ub. tygodniu sprzedało kolejne grunty przy ul. Odolanowskiej pod inwestycję za 432 tys. zł. 

Połączyli siły
Nabywcą gruntu została spółka zawiązana przez przedsiębiorstwa Awra oraz Moto-Styl - obie z siedzibą w Odolanowie. - Każda z firmy będzie inwestować w co innego. Co prawda spółka zakupiła teren, ale podzieli go na dwie części i stworzy dwa oddzielne przedsiębiosrstwa - tłumaczy włodarz Dariusz Dębicki. Jak mówi, firma Moto-Styl ma zamiar postawić na gruncie halę produkcji części motocyklowych. Natomiast firma Awra - zakład przetwórstwa drobiowego. - Firma ta za czasów poprzedniego burmistrza zakupiła grunty sąsiadujące z tą działką. Było to ok. 5 hektarów - tłumaczy Dębicki. Teren spółki znajduję się naprzeciwko firmy Kułton Logistic. Włodarz cieszy się z dużej ilości przedsiębiorców, ponieważ to wiąże się nowymi miejscami pracy dla mieszkańców Grodu Sulimira.
(WIĘCEJ PRZECZYTASZ W GAZECIE)
 
Artykuł wyświetlono 3082 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz