Krotoszyn na Nowo chce zmian. Kosiarski kandydatem na burmistrza

Sebastian Pośpiech, 18 wrzesień 2018, 09:31
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Bartosz Kosiarski, nauczyciel z krotoszyńskiej jedynki, będzie kandydować na urząd burmistrza. Nowe stowarzyszenie zaprezentowało swój program i liderów list do rady miasta.
Krotoszyn na Nowo chce zmian. Kosiarski kandydatem na burmistrza

Program i niektórych kandydatów poznaliśmy na Rynku podczas konferencji

Krotoszyn na Nowo chce zmian. Kosiarski kandydatem na burmistrza

Na Rynek program wyborczy stowarzyszenia przyszła posłuchać grupka osób

FOTORELACJA Z KONFERENCJI

 

- Jeśli chcemy wszystkich mieszkańców równo traktować, to Krotoszyn musi być odpartyjniony. Moim atutem jako kandydata niezależnego jest to, że mogę rozmawiać z każdym, kto jest u władzy – powiedział Kosiarski podczas konferencji prasowej na Rynku. 14 września po południu odbyła się plenerowa konferencja prasowa z udziałem liderów nowego stowarzyszenia.

Bali się dołączyć
Kosiarski zmianę Krotoszyna nazwał wyzwaniem, którego nie każdy ma odwagę się podjąć. – Rozmawiałem z wieloma ludźmi, którzy chcieli się do nas dołączyć, natomiast nie zrobili tego mówiąc wprost, że się boją. Ja nie chcę żyć w mieście, gdzie ludzie boją się wyrażać poglądy, które nie są po drodze miejscowej władzy – zaznaczył.

Jedynki na listach
Udało im się wystawić jako jedynemu niepartyjnemu komitetowi wyborczemu kandydatów we wszystkich trzech okręgach w wyborach do Rady Miejskiej w Krotoszynie. W okręgu nr 1 na czołowym miejscu jest Mariusz Ratajczak, wiceprezes Astry Krotoszyn. W okręgu nr 2 jest nim Bartosz Kosiarski. W okręgu nr 3 (wiejskim) jest Małgorzata Zybała z Gorzupi, matka czworga dzieci, w tym jednego niepełnosprawnego.

Program mieszkańców
Jak zapewniał B. Kosiarski, program odzwierciedla potrzeby mieszkańców, bo to oni go tworzyli. Jeśli chodzi o jego realizację, to uzależniony jest od stanu finansów miejskich. - Ufamy, że nie jesteśmy bankrutami. Nasze pomysły będą wymagały pieniędzy, wiemy, jak je pozyskać – stwierdził.  
Program dzieli się na tematy wiodące i inicjatywy na pierwszy rok kadencji.

(PEŁNY TEKST W WYDANIU PAPIEROWYM Z DN. 18.09.)

Artykuł wyświetlono 1893 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz