Rzecz Krotoszyńska nr 43 (1122) z 25 października 2016 r.

Krotoszyn. Szpital na sporym plusie

Sławek Pałasz, 25 październik 2016, 11:45
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W drugim i trzecim kwartale tego roku krotoszyński szpital nie przynosił już strat. Wypracowany został zysk w wysokości 1 mln 250 tys. zł.
Krotoszyn. Szpital na sporym plusie

Krzysztof Kurowski, dyrektor SPZOZ Krotoszyn

- Udało nam się zatrzymać negatywną tendencję, która utrzymywała się od wielu lat. Szpital nie generuje strat, co jednak nie oznacza, że pozbył się długu. Zadłużenie jest znaczne, ale sytuacja została opanowana – powiedział Rzeczy Krzysztof Kurowski, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie. 
Dzień wcześniej, 19 października, mówił o tym samym na posiedzeniu komisji spraw społecznych rady powiatu. Radni przyjęli te wiadomości z nieukrywanym zadowoleniem. – Informacja o wyniku z trzech pierwszych kwartałów tego roku nie jest jeszcze potwierdzona na piśmie, ale jest oficjalna. Różnica w końcowych rachunkach wynieść może 30-40 tys. zł – stwierdził dyrektor.      
 
Milion w plecy 
Przypomnijmy: w pierwszym kwartale 2016 r., kiedy dyrektorem szpitala był jeszcze Paweł Jakubek (złożył wypowiedzenie umowy o pracę w grudniu 2015 r.), funkcjonowanie SPZOZ zamknęło się stratą w wysokości 1 mln 54 tys. zł. Plan finansowy na cały 2016 r., przygotowany przez poprzednie kierownictwo, zakładał, że pod koniec obecnego roku strata może wynieść  4 mln zł 244 tys. zł.
 
Ponad milion na plusie 
Nowe kierownictwo SPZOZ pod wodzą pracującego w Krotoszynie od 1 kwietnia Krzysztofa Kurowskiego, wspierane przez doradczynię powiatu ds. restrukturyzacji szpitala - Agnieszkę Pachciarz, dawną szefową Narodowego Funduszu Zdrowia, wprowadziło szereg zmian. Nie wszystkie spotkały się z aprobatą personelu, o czym wielokrotnie informowaliśmy.      
W drugim kwartale br. każdy z miesięcy zamknął się jednak niewielkim plusem. W kwietniu było to 244 tys. zł, w maju 304 tys. zł, w czerwcu - 101 tys. zł. Łącznie – 649 tys. zł. Do końca trzeciego kwartału zysk sięgnął 1 mln 250 tys. zł.   
 
(więcej czytaj w gazecie...)
 
Artykuł wyświetlono 2117 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz