Krotoszynianie na maratonie w Wenecji

Sebastian Pośpiech, 08 listopad 2017, 09:15
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Grupa biegaczy KS Krotosz wystartowała w maratonie w Wenecji.
Krotoszynianie na maratonie w Wenecji

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

Siedemnastu śmiałków 22 października wystartowało na dystansie 42 km 195 m. Równolegle z maratonem odbył się również bieg na 10 km, w którym uczestniczyło 4 naszych zawodników.
Start do biegu krótszego odbył się z parku San Giuliano, a do maratonu z oddalonej ok. 25 km od Wenecji miejscowości Stra. Wzruszającym punktem programu przed startem było odśpiewanie przez wielotysięczny tłum uczestników hymnu włoskiego. Maratończycy wystartowali przy XVIII-wiecznej Willi Pisani, gdzie wzdłuż kanału dobiegli do Mestre, a  tam znajdował się 30 km trasy. Na trasie było bardzo dużo kibiców, którzy głośno dopingowali przy równie głośnej muzyce. W Mestre trasa prowadziła przez most Liberty płasko i prosto o długości 4 km do Wenecji. W samej Wenecji od ok. 39 km na biegaczy czekały kolejne trudne wyzwania. Na trasie biegacze napotkali 14 małych mostków zbudowanych nad typowymi kanałami Wenecji, po drodze zawodnicy przebiegali przez plac Św. Marka i obok Pałacu Książęcego. Linia mety znajdowała się na Riva Sette Martiri z pięknym widokiem na basen San Marco.
Wszyscy nasi zawodnicy ukończyli bieg z dobrymi wynikami. Warto nadmienić, że pięciu naszych biegaczy: Paweł Błażutycz, Robert Domagała, Krzysztof Kasprzak, Marian Poczta i Piotr Tyczyński ukończyli tydzień wcześniej 18. PKO Maraton Poznań. Na krolewskim dystansie we Włoszech debiutowali Anna Świderska i Dariusz Poczta.

 

Artykuł wyświetlono 1238 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz