Rzecz Krotoszyńska nr 27 (1106) z 5.07.2016 r.

Lekarz z wyrokiem nowym ordynatorem ginekologii w szpitalu

(mal), 05 lipiec 2016, 12:31
Średnia: 0.0 (0 głosów)
1 lipca ordynatorem oddziału położniczo-ginekologicznego krotoszyńskiego szpitala został kontrowersyjny lekarz - Andrzej Wilczyński z Wrocławia. Z funkcji zrezygnował Andrzej Krzyżanowski, a żaden z naszych ginekologów nie chciał przejąć sterów.
Lekarz z wyrokiem nowym ordynatorem ginekologii w szpitalu

Dotychczasowy ordynator, lek. Andrzej Krzyżanowski, od dawna zapowiadał, że nie chce już pełnić tej funkcji. W rozmowie z nami powiedział: - Kontrakt skończył mi się w grudniu 2015 r., potem go przedłużyłem do marca, następnie do kwietniu i do końca czerwca. Robiłem to dlatego, bo nie było w naszym szpitalu chętnych lekarzy, by mnie zastąpić. Nie chciałem oddziału rozwalać. (…) Mam już 64 lata. Od 14 lat jestem ordynatorem, a przez 16 lat pełniłem funkcję zastępcy. Już wystarczy, nie chcę dłużej pracować na tym stanowisku. Niech przyjdzie ktoś inny, może młodszy. Chcę nadal pracować na oddziale, ale jako jeden ze zwykłych lekarzy – mówił były już ordynator.

Ordynator z wyrokiem
Jak mówi dyrektor SPZOZ, Krzysztof Kurowski, krotoszyńscy lekarze nie wyrażali chęci kierowania oddziałem. W tej sytuacji od 1 lipca funkcję ordynatora powierzono na 3-miesięczny okres próbny dr. Andrzejowi Wilczyńskiemu, ginekologowi z Wrocławia. Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że jest to lekarz skazany w 2015 r. na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat m.in. za niewłaściwe znieczulanie pacjentek, wmawianie im chorób i czerpanie z tego korzyści majątkowych.

(WIĘCEJ PRZECZYTASZ W GAZECIE)

Artykuł wyświetlono 7910 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz