Lutogniew. Orszak Trzech Króli

Gracjan Jaworski, 06 styczeń 2018, 15:34
Średnia: 0.0 (0 głosów)
6 stycznia w Lutogniewie przemaszerował doroczny Orszak Trzech Króli.
Lutogniew. Orszak Trzech Króli

FOT. S.KALAK

ZOBACZ ZDJĘCIA S.KALAK

Korowód wyruszył tradycyjnie sprzed kościoła po Mszy Św. o godz. 10.30. Przed wymarszem, każdy z uczestników otrzymał koronę i śpiewnik z kolędami. Uczestnicy korowodu  spod kościoła udali w stronę grzybka na ul. Stawnej. Tam  trzej królowie złożyli dary a dzieci zapaliły znicze upamiętniające mieszkańców, którzy zmarli we wsi w 2017 r. Nie zabrakło również walki na poduszki między aniołami a diabłami, którą wygrało dobro. Barwny korowód dalej poszedł ul. Kościelną na probostwo, gdzie czekała kawiarenka orszakowa. Rozstrzygnięto również konkurs na na najpiękniejsze przebranie oraz wypiek pernika.

Artykuł wyświetlono 1799 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 07 styczeń 2018, 10:36

Można zauważyć ( choć od dawna to w oko wpadało ),Lutogniewa Orszał Trzech Króli taki jakby kolejowy.Kolejowy to jakby coś powstałego złego w kimś,które przysporzyło zło.Nie ma to nic wspólnego z wypadkami kolejowymi.Kolejowe zło jest wykorzystywane do stwarzania jeszcze większego zła i przez kogoś to zło zostało zrealizowane a obecnie szczyci się swoja flegmatyczną powinnością.
Dla kogoś ten komentarz może przysporzyć kłopot lub może zostać wyśmiany - porównując inne Orszaki Trzech Króli to ten w Lutogniewie coś kryje wygórowanego,które uraża.

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 07 styczeń 2018, 17:51

Może dodam.że ten komentarz napisany wyżej tak się ustawił i coś prawdy się oferuje.Takie oferowanie jest nieprzyjemne i poniża.Napisałem na pewnych zbliżonych faktach.które przybliżają i są złożone.Przedstawienie tych faktów jest właściwie nie możliwe i jest to podległe Kościołowi jak i innemu środowisku.
Święta i po świętach a różne sprawy się panoszą i stwarzają obraz nieprzemyślanej złości,która może ukrywać fakty przemocy.
Moim zdaniem iść przed siebie i nie oglądać się do tyłu.

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 08 styczeń 2018, 16:30

Na koniec tych rozważań to należy zrozumieć,że nasuwa się szereg myśli,które kierują się w stronę Kościoła.Dobrze bo tak by należałoby to zrozumieć ale w rzeczywistości to myśli się przemieniają i stawiają Kościół pod pewnym wezwaniem.Można by zadać pytanie czy Kościół chwyta się brzytwy i coś w tym jest bo surowość staje się dokuczliwa.
Może nieco wspomnień na podstawie Kościoła mojej parafii,którym jest Fara w Krotoszynie.To konfesjonał gdzie stosuje się taktykę grzechu śmiertelnego bez drastycznego powodu jak i taktykę 7 czy 10 przykazań i to zwala z nóg a nie pomaga.A przyjmując Komunie św.to się stwierdza,że łykasz - rozsądnym należy być zawsze.

Dodaj komentarz