Maciej Paterski - kolarz urodzony w Krotoszynie. Marzy o wygraniu etapu na Wielkiej Pętli

Sebastian Pośpiech, 31 styczeń 2017, 13:12
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Maciej Paterski, słynny kolarz zawodowy, urodził się w Krotoszynie. Specjalnie dla „Rzeczy” mówi o swoich treningach, wyścigach i sportowych marzeniach.
Maciej Paterski - kolarz urodzony w Krotoszynie. Marzy o wygraniu etapu na Wielkiej Pętli


30-letniego Paterskiego z Krotoszynem  łączy miejsce urodzenia – tyle i tylko tyle. – Dość często przejeżdżam przez Krotoszyn – dodaje. Na co dzień mieszka w oddalonym o 30 km Jarocinie.

Jarocin, Kalisz, Włochy
Swoją przygodę z kolarstwem zaczął od UKS Trójka Jarocin, gdzie ścigał się na rowerach górskich. Jako 18-latek trafił do KTK Kalisz, gdzie wywalczył medal młodzieżowych mistrzostw kraju na szosie. Startował w mistrzostwach kontynentu i świata.  W Tour de l'Avenir (tzw. młodzieżowy TdF) 3 razy stawał na podium i zdobył zieloną koszulkę punktową. To pomogło mu dostać się do włoskiej grupy Liquidas. Tam ścigał się u boku takich asów, jak Włosi Ivana Basso i Vicenzo Nibali oraz Słowak Peter Sagan.

Okres przygotowawczy
Od 2014 r. jest zawodnikiem polskiego teamu CCC Sprandi Polkowice. To grupa zawodników na podobnym poziomie sportowym. Nie ma jednego lidera, którego podczas wyścigów wszyscy wspierają, aby dojechał do mety na jak najwyższej pozycji.
Obecnie trwa okres przygotowawczy, gdy kolarze pracują nad wytrzymałością i siłą przed sezonem. Bardzo ważną rolę odgrywają zajęcia na siłowni i stretching (rozciąganie). - Warto zimą popracować nad innymi niż nogi partami mięśni – plecami i brzuchem – mówi.

(WIĘCEJ PRZECZYTASZ W WYDANIU PAPIEROWYM)

Artykuł wyświetlono 2159 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz