Rzecz Krotoszyńska nr 35 (1062) z 1.09.2015 r.

Mahle będzie produkowało nowe tłoki

Sławek Pałasz, 01 wrzesień 2015, 13:43
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W ciągu miesiąca przy firmie Mahle Polska w Krotoszynie ma się rozpocząć budowa nowej hali produkcyjnej. Od czerwca przyszłego roku będą tam produkowane stalowe tłoki do wysokoprężnych silników spalinowych. Firma chce zainwestować 100 mln euro. Zapowiada tworzenie nowych miejsc pracy.
Mahle będzie produkowało nowe tłoki

Uczestnicy spotkania na terenie Mahle Polska

Mahle będzie produkowało nowe tłoki

Dr Andreas Kosicki mówi, że przy budowie hali chcą współpracować z lokalnymi firmami

25 sierpnia na terenie zakładu odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli m.in.: Andreas Kosicki - prezes zarządu Mahle Polska, Michał Lejkowski - członek zarządu i dyr. finansowy, Radosław Domaradzki - dyr. techniczny a także Stanisław Szczotka - starosta krotoszyński, i Franciszek Marszałek - burmistrz Krotoszyna.

Będzie hala
Hala o wymiarach 46 m szer. i 178 m dł. powstanie poza obecnym terenem zakładu, na gruntach należących do Mahle, wzdłuż torów kolejowych w stronę Durzyna.  Dotychczas pola, na których powstanie obiekt, były dzierżawione rolnikom, z którymi już podpisano porozumienia o zaprzestaniu dzierżawy i odszkodowaniach za niezebrane plony.
Oddanie hali do użytku pierwotnie planowano na marzec 2016 r., ale termin przesunięto na czerwiec tego samego roku. Powstaną tam nowe linie produkcyjne. Inwestycja ma kosztować 100 mln euro. Obecnie Mahle oczekuje na pozwolenie na budowę.
W nowym dziale produkcyjnym firma zatrudni min. 100 osób, a docelowo ma ich być 300.  

(więcej przeczytasz w gazecie)
 

Artykuł wyświetlono 2508 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
Justyna Zasławska - 03 wrzesień 2015, 16:11

To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Krotoszyna. Dzięki Mahle będą tu setki wolnych miejsc pracy!!

Dodaj komentarz