Nie jesteśmy patologiczną szkołą!

GJ, 21 luty 2017, 16:13
Średnia: 5.0 (1 głosów)
21 lutego o godz. 14.30 odbyła się pikieta pod krotoszyńskim urzędem miejskim.
Nie jesteśmy patologiczną szkołą!
 
W proteście udział wzięli nauczyciele oraz rodzice uczniów z Zespołu Szkół nr 3 w Krotoszynie, w sumie ok. 25 osób. Kością niezgody są zmiany dokonane w projekcie podziału miasta na obwody szkolne. W pierwotnej wersji z 25 stycznia br. Szkole Podstawowej nr 1 przypisano większą liczbę ulic niż dotychczas. Jednak jak się okazało, ten korzystny dla placówki podział wkrótce zmieniono, co wywołało ostrą reakcję ze strony społeczności szkolnej. Protestowano także przeciw dyskryminowaniu szkoły i określaniu jej mianem patologicznej. 
Protestujący mieli ze sobą wymowne transparenty z hasłami takimi, jak chociażby Żądamy sprawiedliwości dla szkoły nr 1. Po głośnym i bezskutecznym nawoływaniu burmistrza do wyjścia na zewnątrz postanowiono wejść do gmachu urzędu. Tam burmistrz Franciszek Marszałek, wiceburmistrz Ryszard Czuszke oraz przewodnicząca Rady Miejskiej, Zofia Jamka, zaprosili protestujących do sali sesyjnej, gdzie podjęto dyskusję. 
Po głośnych i emocjonujących wypowiedziach ustalono, że sprawa finał znajdzie na zbliżającej się sesji Rady Miejskiej.
 
 
Artykuł wyświetlono 4955 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
Bogumiła Matyla - 21 luty 2017, 22:14

Jak można w taki sposób podchodzić do sprawy.Oczywiście,że jest to lobbing innej szkoły.A dlaczego?????????Ja ,moje rodzeństwo,dzieci kończyliśmy ta szkołę i nie pozwolę siebie nazwać patologią.Dzięki Bogu wszyscy bez problemów dostaliśmy się do szkoły średniej i skończylismy studia.Podobnie jak dzieci naszych przyjaciół i znajomych.Czuję się urazona takim postępowaniem.W każdej szkole trafiają się różne dzieci i też z tzw. rodzin patologicznych,ale oczywiście się o tym nie mówi.Nie rozumiem,dlaczego od jakiegoś czasu szkołę z olbrzymimi tradycjami tak się traktuje.A rejonizacja, to powrót do komuny!!!!!!!!Każdy powinien mieć wybór,a nie być przymuszany.Szkoła jest pięknie wyremontowana,są wpaniali pedagodzy i jest dla mnie niepojęte dlaczego władze faworyzują inną szkołę.Należy się tylko wstydzić!!!Mam cichą nadzieję,że ktoś się ocknie, przemyśli sprawę i podejmie logiczną decyzję.Wstyd dla władz Krotoszyna nazywając szkołę patologiczną.Teraz uczą się w niej moje wnuczęta i jestem wstrząśnięta takim postępowaniem władz,a zwłaszcza dyskryminacją szkoły i nazywaniem jej patologiczną.

Dodaj komentarz