Nowy ordynator ginekologii - lekarz z przeszłością

Sebastian Pośpiech, 14 kwiecień 2018, 09:25
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W poświąteczny wtorek poznaliśmy nazwisko nowego ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego w krotoszyńskim szpitalu. Jest nim Andrzej Kupczak. Zastąpił Andrzeja Krzyżanowskiego, który został zastępcą ordynatora.
Nowy ordynator ginekologii - lekarz z przeszłością

foto PIXABAY.COM

Nowy ordynator spędził ponad 4 lata w więzieniu. Przebywał w zakładach karnych w: Raciborzu, Wojkowicach i Opolu. W 2007 r. został przez znanego przestępcę oskarżony o przeprowadzenie w 2005 r. nielegalnej aborcji u jego partnerki. Lekarz tłumaczył, że pacjentce, którą przyjął po pobiciu i poronieniu, wyczyścił macicę, ale ta stwierdziła w sądzie, że to była aborcja. Brak znajomości nazewnictwa u kobiet mnie nie dziwi - powiedział  lekarz w wywiadzie dla Nowin Rciborskich. Utrzymuje, że jest niewinny, a wykonywał zabiegi abrazji, a nie aborcji. Na wolność wyszedł 18 kwietnia 2013 r. i stara się wznowić proces. Chce przedstawić nowe dowody i udowodnić, że stał się ofiarą nagonki.

Teraz znalazł zatrudnienie w Krotoszynie. Dyrekcja szpitala zna jego przeszłość.  – Dla mnie to doświadczony lekarz o dużych umiejętnościach - mówi dyrektor Krzysztof Kurowski zapewniając, że nowy ordynator wprowadzi m.in. laparoskopię i nowoczesną diagnostykę. – Przypominam, że panu doktorowi sąd przywrócił prawo do wykonywania zawodu, zatem nie istnieje żaden racjonalny powód, by nie mógł podjąć zatrudnienia - mówi. Nasz szpital boryka się z brakami kadrowymi, a ginekolog zainteresował się ofertą SPZOZ w branżowych pismach medycznych. Dyrekcja dokładnie sprawdziła kandydata pod kątem jego stażu i umiejętności. - Nowy ordynator zamieszkał w Krotoszynie - mówi dyr. Kurowski.

(WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW W PAPIEROWYM WYDANIU GAZETY)

Artykuł wyświetlono 9956 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 15 kwiecień 2018, 08:32

Zmiana stanowiska i jakby myśli zaczęły się porządkować.- dziwne to.

Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 17 kwiecień 2018, 08:37

Szpitalne żarty czy może zniewagi.Nowy ordynator będzie zobowiązany naprawić wszelkie niedoskonałości,które nękają społeczeństwo.

Dodaj komentarz