Rzecz Krotoszyńska nr 35/1114 z 30 sierpnia 2016 r.

Odpust w Lutogniewie, 28 sierpnia (ZDJĘCIA)

Sławek Pałasz, 31 sierpień 2016, 09:30
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Ksiądz Łukasz Buzun, biskup pomocniczy diecezji kaliskiej, przewodniczył głównej mszy św. podczas uroczystości odpustowych w lutogniewskim sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.
Odpust w Lutogniewie, 28 sierpnia (ZDJĘCIA)
Odpust w Lutogniewie, 28 sierpnia (ZDJĘCIA)
Msza została odprawiona w niedzielne południe na ołtarzu polowym. Zgromadziła tłum wiernych, m.in. pieszych pielgrzymów  z Benic, Kobylina, Krotoszyna, Sulmierzyc, Zdun. 
 
 
Dawać i otrzymywać 
Ksiądz biskup mówił w kazaniu o znaczeniu maryjności w życiu człowieka. Zachęcał, by na rozpoczęcie dnia prosić Maryję, by pomagała nam być otwartymi na prowadzenie przez Ducha Świętego. Podkreślił,  że w trudnych sytuacjach wsparciem dla człowieka jest zawierzenie życia Bogu.  
- Bóg zawsze jest przy człowieku. Cierpimy, bo nie wiemy, że on troszczy się o nas – powiedział. Przypomniał,  że trzeba umieć dawać siebie innym, jak i odbierać przekazywane nam dary duchowe i materialne. 
 
Historia Agaty 
Opowiedział o  życiu pewnej kobiety – Agaty, której ojciec nadużywał alkoholu. Nie miała ona łatwego dzieciństwa, a kiedy narzeczony kupił obrączki, ojciec ukradł je i sprzedał. Po ślubie Agata wyprowadziła się, nie utrzymywała kontaktów z ojcem. Po śmierci matki przejrzała jej modlitewnik. Znalazła tam karteczkę z intencją, w jakiej matka zamówiła mszę św., brzmiącą: Aby moja córka potrafiła zachować wiernośc w małżeństwie. A było to w czasie, kiedy Agata wdała się w romans. – Agata pomyślała: co ja robię? I poczuła się tak, jakby ktoś po raz drugi próbował ukraść jej obrączki. Poszła do spowiedzi, nawróciła się – zakończył tę historię ks. biskup.
 
(więcej czytaj w gazecie...)
Artykuł wyświetlono 3052 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz