Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy z olimpijczykami Radkiem i Robertem Baranami

Sebastian Pośpiech, 14 maj 2016, 23:26
Średnia: 0.0 (0 głosów)
14 maja w hali widowiskowo-sportowej w Krotoszynie odbył się Ogólnopolski Turniej w Zapasach Młodziczek i Młodzików w stylu wolnym. Walczyło 180 zawodników z 31 klubów. Gośćmi honorowymi byli nasi olimpijczycy bracia Radosław i Robert Baranowie.

Podczas ceremonii otwarcia turnieju wręczono odznaczenia  i nagrody. Najlepszym klubem w Polsce w 2015 r. został UKS Olimpia Cieszków, na drugim miejscu uplasował się  LKS Ceramik Krotoszyn, a na trzecim Mazowsze Teresin. Pamiątkowe puchary odebrali trenerzy klubów: Leszek Wosiek (Olimpia Cieszków), Justyna Stasierska (Ceramik Krotoszyn) i w zastępstwie trenera z Teresina jego syn.
Wręczono odznaczenia Polskiego Związku Zapaśniczego. Złotą Gwiazdę PZZ z rąk prezesa Wielkopolskiego Związku Zapaśniczego i sternika Ceramika Krotoszyn Lecha Paulińskiego odebrali Zbigniew Kruk, Piotr Młoczyński i Tomasz Ochmann.
Złote odznaki PZZ otrzymali: Beata Molenda i Damian Szymura. Srebrną odznakę PZZ otrzymał krotoszynianinKrzysztof Niedbała.
Nagrody finansowe wręczono zawodnikom -  Szymonowi Wojtkowskiemu za złoto Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Lidzbarku Warmińskim i Maksymilianowi Fabisiowi (srebro OOM). Finansowo klub docenił też Roberta Barana, wicemistrza Europy seniorów i Mateusza Filipczaka, wicemistrza młodzieżowych mistrzostw Europy.
Specjalne nagrody pieniężne dostali oczywiście Radosław Baran, wychowanek krotoszyńskiego klubu zapaśniczego, i jego brat Robert, zawodnik Ceramika. Obaj wywalczyli kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Riod de Janeiro. Burmistrz wręczył im po 5 tys. zł, a starosta po 2 tys. zł.
W zawodach prym wiedli młodzi wolniacy z Cieszkowa, którzy wygrali klasyfikację drużynowa (89 pkt.), wyprzedzając gospodarzy z Ceramika (59 pkt.) i Stal Rzeszów (56 pkt.). Spośród krotoszyńskich zawodników złoty medal w kat. 59 kg zdobył Jakub Jasik. Medale na szyjach zawieszali bracia-olimpijczycy z Krotoszyna.