Rzecz Krotoszyńska nr 32 (1111) z 9.08.2016

Pogorzelcy pokazują własne zaangażowanie

Gracjan Jaworski, 09 sierpień 2016, 12:29
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Rodzina Kaczmarków z Czarnego Sadu, która straciła dorobek życia w pożarze, remontuje dom na własną rękę.
Pogorzelcy pokazują własne zaangażowanie
8 czerwca w Czarnym Sadzie spłonął dom pięcioosobowej rodziny (dwoje dorosłych i  troje dzieci). Walka z pożarem trwała prawie 9 godzin.  
 
Sami odbudowują
Tuż po tragedii państwo Kaczmarkowie podali konto bankowe, na które można było przelewać dla nich pieniądze. Zbiórkę pieniędzy i potrzebnych rzeczy prowadzono też dużych imprezach. Pomogła również  gmina Koźmin Wlkp. Pozyskano meble i wynajęto firmy mające odbudować dom. Obecnie rodzina Kaczmarków na własną rękę odbudowuje spalony dom. 
 
Dostali wędkę...
W koźmińskim Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, który nadzorował pomoc pogorzelcom, spytaliśmy, dlaczego pogorzelcy nie chcą już pomocy i dlaczego już nie podają do wiadomości publicznej podarowanych im kwot. - Państwo Kaczmarkowie, mówiąc obrazowo, dostali wędkę, a w tej chwili sami nią łowią - powiedziała nam Katarzyna Płóciennik, kierowniczka ośrodka. Poinformowała również, że pogorzelcy nie chcieli dalszej pomocy, bo stwierdzili, że poradzą sobie sami. - Naszym zdaniem bardzo dobrze postąpili. Nie utrudniamy im niczego, a wręcz przeciwnie - pomagamy, jak możemy. Pracownik socjalny z tego rejonu nadzoruje sprawę - skomentowała Płóciennik
 
(WIĘCEJ PRZECZYTASZ W GAZECIE)
Artykuł wyświetlono 2153 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz