Pół miliona za nową karetkę

Sebastian Pośpiech, 07 czerwiec 2017, 13:19
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Szpital w Krotoszynie ma nowy ambulans. Karetka specjalistyczna marki Volkswagen Crafter będzie na wyposażeniu Zespołu Ratownictwa Medycznego w Krotoszynie. Natomiast do tej pory użytkowany przez ratowników ze stolicy powiatu pojazd zostanie przekazany podstacji pogotowia ratunkowego w Kobylinie.
Pół miliona za nową karetkę

fot. SEBASTIAN KALAK

Pół miliona za nową karetkę

fot. SEBASTIAN KALAK

Dyrektor szpitala powiatowego przyznaje, że było wiele  problemów z karetkami. - A zwłaszcza w  Kobylinie, gdzie karetka wyjeżdżała częściej do warsztatu niż do pacjenta - stwierdził Krzystzof Kurowski, dyr. SPZOZ.
Ambulans wraz z wyposażeniem kosztował 446 tys. zł, a ponad 50 proc. wartości stanowi jej wyposażenie w sprzęt medyczny.
Obecny na przekazaniu pojazdu starosta krotoszyński Stanisław Szczotka wyraził zadowolenie z faktu, że dyrekcja SPZOZ-u nie zwróciła się do samorządu powiatowego o pieniądze, lecz sama wygospodarowała środki na tę inwestycję w tabor medyczny.
W zeszłym roku wszystkie karetki z Krotoszyna oraz podstacji w Koźminie i Kobylinie wyjeżdżały prawi 3.500 razy, z tego aż 3000 wyjazdów związanych było z zachorowaniami w domu.

Artykuł wyświetlono 1429 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz