Powiat świętował 20-lecie

Tekst i zdjęcia Paweł Krawulski, 11 czerwiec 2018, 09:18
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W sobotę, 10 czerwca powiat krotoszyński hucznie świętował swoje 20 urodziny. Zorganizowano zatem specjalną sesję. Później dla mieszkańców zorganizowano na Rynku festyn.
Powiat świętował 20-lecie
Powiat świętował 20-lecie

Obejrzyj zdjęcia

Na nadzwyczajnej sesji rady powiatu z wieloma gośmi reprezentujących samorządy i sejmik województwa wielkopolskiego. Miała ona miejsce w auli I LO im. H. Kołłątaja. Całkiem niespodziewanym gościem okazał się przyjazd europarlamentarzysty PO Adama Szejnfelda. Sesja rozpoczęła się od wystąpienia przewodniczącego rady Leszka Kulki, który przypomniał najważniejsze wydarzenia. Swoją historie rozpoczął od czasów I RP. – Warto pamiętać, że w II RP do 1932 istniały powiaty krotoszyński i koźmiński, które wówczas zostały połączone - mówił. Jednak najwięcej czasu poświęcił III RP. Jako szczególnie zasłużonych w powstanie po raz kolejny powiatów wraz z ogólnopolską reformą samorządową uznał byłego burmistrza Juliana Joksia i Wiesława Orzechowskiego.
Wreszcie po wyborach z 11 października 1998 r. ukonstytuowała się rada. Liczyła ona 30 osób. Starostą został Stanisław Ratajski, a przewodniczący rady Michał Przybylski. Później rada liczyła już 19 radnych.

 

Artykuł wyświetlono 580 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz