Premie świąteczne dla pracowników DPS-u w Baszkowie

adm  , 21 listopad 2017, 15:31
Średnia: 5.0 (1 głosów)
Dom Pomocy Społecznej w Baszkowie wypracował dodatkowy dochód w wysokości 85 tys. zł.
Premie świąteczne dla pracowników DPS-u w Baszkowie

W placówce jest 196 miejsc dla pensjonariuszy, lecz czasami jest ich więcej

Premie świąteczne dla pracowników DPS-u w Baszkowie

Andrzej Jerzak - skarbnik powiatu

Rajcy przybyli na posiedzenie komisji spraw społecznych rady powiatu 15 listopada dowiedzieli się od skarbnika powiatu Andrzeja Jerzaka, skąd te dodatkowe pieniądze. Chodzi o wygospodarowaną z końcem października wyższą kwotę z tytułu odpłatności mieszkańców za pobyt. - W tej placówce może przebywać 196 osób, jednak od dłuższego czasu ich liczba jest wyższa – oznajmił skarbnik.
Wpłynęło na to m.in. zamieszkanie w Baszkowie pensjonariuszy domu pomocy z Wolicy koło Kalisza. Przypomnijmy: w październiku 2016 r., po przeprowadzonej tam kontroli, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podjął decyzję o zamknięciu wolickiej jednostki. Chodziło o nieodpowiednie warunki, brak właściwej opieki medycznej, a także wpisu do odpowiedniego rejestru. Kilkudziesięciu pensjonariuszy przeniesiono więc do innych ośrodków, a kilku z nich trafiło do Baszkowa.
Skarbnik poinformował rajców o planie zagospodarowania nadwyżki finansowej przez dyrektora DPS Dionizego Waszczuka. Lwią część pieniędzy zamierza on przeznaczyć na opłacenie energii oraz materiałów potrzebnych do wyremontowania zabytkowej wieży baszkowskiego pałacu. - 30 tys. zł natomiast ma zamiar przeznaczyć na premie dla pracowników. Zostaną wypłacone w grudniu – stwierdził Jerzak.  
 

Artykuł wyświetlono 739 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz