Protest w sądzie. Wszystkie rozprawy odwołane

Sebastian Pośpiech, 11 grudzień 2018, 16:27
Średnia: 5.0 (1 głosów)
Wszyscy pracownicy administracyjni Sądu Rejonowego w Krotoszynie poszli na zwolnienia lekarskie. W tym tygodniu praktycznie nie odbywają się żadne rozprawy.
Protest w sądzie. Wszystkie rozprawy odwołane

Nieobecni byli wyłącznie pracownicy administracji. - Nie mówimy o sędziach ani o  referendarzach - zaznaczyła w rozmowie z Rzeczą Dorota Wojtkowiak-Mielicka, prezes sądu.
24 pracowników administracji i 2 asystentów sędziego poszło na zwolnienia lekarskie. Oficjalnie - z powodu zachorowań i przemęczenia. Nieoficjalnie jednak wiadomo, że w ramach ogólnopolskiego protestu pracowników sekretariatów sądów, którzy domagają się podwyżek.
Wszystkie planowane rozprawy zostały w krotoszyńskim sądzie odwołane. Odbywają się jedynie w sprawach pilnych. – To rozprawy aresztowe, z udziałem dużej liczby osób, lub takie, gdzie jedna ze stron przyjechała zza granicy - stwierdziła sędzia Wojtkowiak-Mielicka. Protokoły piszą  referendarze bądź inni sędziowie.
Gdy rozmawialiśmy 11 grudnia, prezes naszego sądu stwierdziła wprost, że sytuacja ta zupełnie sparaliżowała krotoszyński sąd. Jej zdaniem największy problem stanowi nieobecność protokolantów.

Artykuł wyświetlono 529 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 13 grudzień 2018, 20:02

Wynika nadal,że Sądu w Krotoszynie ma nie być.
Przypomnę taką sprawę z lat pracy w PKS rok 2000 w Krotoszynie.Badania lekarskie za które częściowo zakład pracy odmawia zapłaty ze względu na wysoki rachunek.Udaje się do Sądu pracy w Krotoszynie a żeby te sprawę rozpatrzyć.Przez złożeniem dokumentów pracownik administracji poleca a żeby najpierw zapłacić te należność.Należność została zapłacona a następnie Sąd orzekł,że PKS należności wrócić nie może - taka jest nierozumna administracja.

Dodaj komentarz