Protest w sądzie. Wszystkie rozprawy odwołane

Sebastian Pośpiech, 13 grudzień 2018, 12:28
Średnia: 5.0 (1 głosów)
Wszyscy pracownicy administracyjni Sądu Rejonowego w Krotoszynie poszli na zwolnienia lekarskie. W tym tygodniu praktycznie nie odbywają się żadne rozprawy.
Protest w sądzie. Wszystkie rozprawy odwołane

Nieobecni byli wyłącznie pracownicy administracji. - Nie mówimy o sędziach ani o  referendarzach - zaznaczyła w rozmowie z Rzeczą Dorota Wojtkowiak-Mielicka, prezes sądu.
24 pracowników administracji i 2 asystentów sędziego poszło na zwolnienia lekarskie. Oficjalnie - z powodu zachorowań i przemęczenia. Nieoficjalnie jednak wiadomo, że w ramach ogólnopolskiego protestu pracowników sekretariatów sądów, którzy domagają się podwyżek.
Wszystkie planowane rozprawy zostały w krotoszyńskim sądzie odwołane. Odbywają się jedynie w sprawach pilnych. – To rozprawy aresztowe, z udziałem dużej liczby osób, lub takie, gdzie jedna ze stron przyjechała zza granicy - stwierdziła sędzia Wojtkowiak-Mielicka. Protokoły piszą  referendarze bądź inni sędziowie.
Gdy rozmawialiśmy 11 grudnia, prezes naszego sądu stwierdziła wprost, że sytuacja ta zupełnie sparaliżowała krotoszyński sąd. Jej zdaniem największy problem stanowi nieobecność protokolantów.