Konferencja prasowa w MAHLE Polska

Przystanek Europa

Janusz Urbaniak, Sebastian Pośpiech, 17 październik 2017, 15:15
Średnia: 0.0 (0 głosów)
- W koncernie MAHLE, skupiającym ponad 170 zakładów, krotoszyńska fabryka jest w Europie numerem... jeden. A na świecie jednym z dwóch najlepszych, obok oddziału brazylijskiego – mówił na konferencji prasowej w Krotoszynie jej dyrektor finansowy, Michał Lejkowski.
Przystanek Europa

Prezes MAHLE Polska dr Andreas Kosicki i członek zarządu Michał Lejkowski, dyrektor finansowy firmy

Przystanek Europa

Przedstawiciele przedsiębiorstwa i zaproszenie goście - burmistrz oraz starosta

Konferencja poświęcona była nie tylko najnowszej inwestycji, ale także wyzwaniom i planom na najbliższe miesiące i lata. Wzięli w niej udział członkowie zarządu i dyrektorzy spółki oraz włodarze miasta i powiatu.
Jedno z pytań dotyczyło przystanku PKP przy MAHLE. Ale konferencję zdominował temat innego, o wiele ważniejszego przystanku, na którym znajduje się zakład z 30 tys. miasta. A właściwie nie tylko zakład, ale także Krotoszyn – jako miasto i powiat. Przystanku o nazwie Europa.

Płace są rynkowe
Koncern jest obecny na pięciu kontynentach, zatrudnia 77 tys. osób i notuje przychody 12 mld euro. Zakład w Krotoszynie w najbliższych latach będzie zatrudniać 4 tys. pracowników, zwiększając wśród nich odsetek kobiet. W grudniu uruchomi produkcję tłoków stalowych, a w połowie przyszłego roku wałków rozrządu. Roczne obroty MAHLE Polska wynoszą 270 mln euro. – Jesteśmy w ciągłym rozwoju i trudno na dziś powiedzieć, na jakim poziomie zatrudnienia zatrzymamy się w przyszłości – powiedział Andreas Kosicki, prezes MAHLE Polska sp. z o.o.
Ok. 90 proc. kadry to mieszkańcy naszego powiatu. Pozostali pochodzą z rejonów Jarocina, Ostrowa, Pleszewa. Średnie wynagrodzenie, bez kadry kierowniczej, wynosi ok. 4 tys. zł brutto. – Zarobki pracowników są na poziomie Volkswagena w Poznaniu, a nawet nieco wyższe. Nie musimy się więc obawiać, bo nasze wynagrodzenia są rynkowe – podkreślał prezes.

 

***

MAHLE Polska w Krotoszynie
(dane w przybliżeniu)
Powierzchnia             38 ha
Pracownicy ogółem   3.300
w tym kobiety             200
Pracownicy nieprodukcyjni     400
Roczny przyrost zatrudnienia 140
Roczne przychody                  1,25 mld zł
wynagrodzenie (bez kierownictwa) 4.000 zł brutto


(CAŁY TEKST W WYDANIU PAPIEROWYM)

Artykuł wyświetlono 2069 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
Kacper Pruchnowski - 19 październik 2017, 12:46

Szczerze, to wcale mnie to nie dziwi, gdy w fabryce Mahle pracują najbardziej kompetentni ludzie z możliwych. Oby tak dalej!

Dodaj komentarz