Radek i Robert Baran łapią świeżość przed walkami w Rio

Sebastian Pośpiech, 16 sierpień 2016, 10:31
Średnia: 5.0 (1 głosów)
Krotoszyńscy olimpijczycy, bracia Radosław i Robert Baran, powoli szykują się do najważniejszych walk w swoim życiu. Jako pierwszy na matę w Rio de Janeiro w sobotę 20 sierpnia wyjdzie Robert (kat. 125 kg). Nasi zapaśnicy walczący w stylu wolnym mają jeden trening dziennie. Przez pierwsze cztery dni pobytu w Brazylii ćwiczyli głównie… na plaży.
Radek i Robert Baran łapią świeżość przed walkami w Rio

Radek i Robert ze springpartnerem kadry zapaśników na IO w Rio - fot. Natalia Skwarek-Paradowska

Radek i Robert Baran łapią świeżość przed walkami w Rio

fot. Natalia Skwarek-Paradowska

 

Mieli również zajęcia z fizjoterapeutką reprezentacji, Natalią Skwarek-Paradowska. Dba ona o właściwe rozciąganie przed zbliżającymi się w nadchodzący weekend walkami. – Mieliśmy tydzień przerwy od ćwiczeń na macie. To było potrzebne, żeby odzyskać świeżość po ciężkim obozie przed wyjazdem na igrzyska. Czuję już głód przed walkami – powiedział nam Robert Baran. Po raz pierwszy na matę w Rio wejdą 16 sierpnia.

Naszym zapaśnikom dopisuje zdrowie i forma, by w najbliższy weekend ruszyć do boju o medale w zapasach w stylu wolnym. Czas wykorzystują na spacery po wiosce olimpijskiej. Chodzą również na słynną plażę Copacabane. Zapaśnicy z Krotoszyna kibicują również Polakom startującym w innych dyscyplinach. W zeszłym tygodniu oglądali nasze wioślarki, które zdobyły złoto w dwójkach. Byli również na meczu piłkarzy ręcznych ze Szwecją, który Polacy wygrali 25:24.

Do walk o olimpijskie medale coraz bliżej. 19 sierpnia zacznie Robert. – Czeka mnie ważenie i losowanie. Następnego dnia będę walczył. Dam z siebie wszystko, trzymajcie kciuki! – powiedział młodszy z braci Baranów. 20 sierpnia na wagę wejdzie Radek. On też dzień przed rywalizacją pozna przeciwnika. Radek, który me niewielkie problemy z lekko kontuzjowaną na zgrupowaniu przedolimpijskim kostką, doszedł do pełni dyspozycji. On również jest bojowo nastawiony.   

ZOBACZ ZDJĘCIA: http://rzeczkrotoszynska.pl/galerie/665

Artykuł wyświetlono 2779 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz