Ratownicy medyczni walczą o wyższe zarobki

Sebastian Pośpiech, 24 maj 2017, 22:25
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W ich rękach spoczywa życie ludzkie. A zarabiają w Krotoszynie od 1900 do 2100 zł.
Ratownicy medyczni walczą o wyższe zarobki
 
Dzisiaj ratownicy medyczni z Krotoszyna przystąpili do ogólnopolskiego protestu. Oflagowali i oplakatowali stację pogotowia ratunkowego oraz ambulanse. Ubrali się w czarne koszulki. 
Równo o godz. 16.00 włączyli syrenę alarmową. Nie podjęli strajku, lecz - co podkreślali - protest, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Dyżury odbywały się normalnie. 
Główny postulat ogólnopolskiego protestu to zrównanie wysokości dodatków z tymi, jakie mają pielęgniarki,czyli do 1600 zł we wrześniu 2018 r. - W naszych rękach spoczywa życie ludzkie. Ta praca wyceniana jest w Krotoszynie na 1900 do 2100 zł  - powiedział Dawid Piorunek, przewodniczący krotoszyńskiego koła Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych Południowej Wielkopolski.  
Filarem państwowego ratownictwa medycznego jest ratownik. Lekarzy jest coraz mniej w zespołach wyjazdowych. Obecnie ratownik podaje pacjentowi ponad 40 leków. - Będąc na miejscu zdarzenia musimy zdecydować jakie podjąć czynności, ocenić stan pacjenta, zadecydować jakie leki podać - mówił D. Piorunek. 
Ratownik Jakub Nelle dodał: W całej Polsce jest 8.000 ratowników. Rząd nie powinien nas lekceważyć dla dobra społeczeństwa. W pow. krotoszyńskim są trzy karetki - dwie podstawowe i jedna z lekarzem. My zabezpieczamy zdrowie i życie ludzkie.  
Tymczasem ministerstwo zdrowia, jak twierdzą ratownicy, proponując 400 zł dodatku od lipca br. próbuje skłócić te grupę zawodową. Według założeń pieniądze mają otrzymać ratownicy wyjeżdżający na wypadki i do chorych. A ratownicy i ratowniczki pracuję w szpitalnym oddziałach już nie.
 
***
 
Artykuł wyświetlono 2429 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 27 maj 2017, 08:40

Bokserska drużyna,która boi się komentarza - dlaczego.Komentarze sprawiają satysfakcje a tej drużynie potrzebny jest sędzia,który powie im,że strajk to głupota.

Dodaj komentarz