Rewolucja w Orpiszewie

Gracjan Jaworski, 19 grudzień 2017, 09:45
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Sołtys Orpiszewa Robert Chmielarz cieszy się oddaną niedawno do użytku ul. Wiśniową. Zapowiada również kolejne inwestycje: chodniki i boisko.
Rewolucja w Orpiszewie
Mieszkańcy ul. Wiśniowej w Orpiszewie doczekali się nowej nawierzchni tej drogi. Odebrano ją 30 listopada. 
 
Tylko małe poprawki
Pięciometrowej szerokości jezdnię wybudowano od podstaw. Położono asfalt na dł. 320 m. Zrobiono też odwodnienie. Prace wykonało przedsiębiorstwo Gembiak-Mikstacki z Krotoszyna. Ich koszt to 431 tys zł. Na inwestycję gmina Krotoszyn otrzymała z budżetu wojewódzkiego dofinansowanie w ramach programu budowy i przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych. 
Jak inwestycję ocenia sołtys Chmielarz? - Pozostały jeszcze do zrobienia małe poprawki, ale droga jest ładna, a ludzie są zadowoleni – mówi. Dodaje, że skończył się wreszcie drogowy koszmar orpiszewian. - Nie mogliśmy tej drogi nawet wysypać tłuczniem, ponieważ jej środek był tak wysoki, że tłuczeń zjeżdżałby na boki. A poza tym droga była kamienna  - wspomina.
 
Będą chodniki
Nowa droga  to nie koniec dobrych informacji dla orpiszewian. Ze ścinek asfaltowych pozostałych z innych dróg zrobiona zostanie również ul. Kwiatowa. - Ta droga też ma nawierzchnię kamienną, ale jest bardziej równa, więc nie będzie trzeba ponosić kosztów niwelacji terenu - tłumaczy sołtys. Na remont czeka jeszcze ul. Glinkowa. 
WIĘCEJ PRZECZYTASZ W GAZECIE
 
Artykuł wyświetlono 1666 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz