Rzecz Krotoszyńska, nr 33/956, 20 sierpnia 2013 r.

Ruszają remonty dróg

Agnieszka Marciniak, 20 sierpień 2013, 12:33
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W tym roku krotoszyński magistrat ma zamiar wyremontować sześć dróg, w tym dwie wiejskie i cztery miejskie.
Ruszają remonty dróg

Ulica Liliowa ma zostać wyremontowana do końca października

Kilka miesięcy temu na posiedzeniach komisji rady miejskiej burmistrz zaproponował, by remonty objęły ul. Zieloną w Orpiszewie, Ustkowską w Benicach oraz Czereśniową, Liliową, Kujawską i Paderewskiego w Krotoszynie. Niezadowolony z tych propozycji był radny Sławomir Augustyniak, który od dawna walczy o remont ul. Północnej w Krotoszynie. Burmistrz Julian Jokś zaznaczył jednak, że w przyszłym roku weźmie pod uwagę możliwość modernizacji. W związku z tym jego propozycja została zaakceptowana przez zdecydowaną większość radnych.
W pierwszej kolejności remonty mają się rozpocząć na drogach wiejskich. Niedawno urząd rozstrzygnął przetarg na wykonawcę zadań. Obie umowy podpisał z ostrowskim przedsiębiorstwem Drogbud. Teraz przekazywane są place budowy, a prace mają się rozpocząć pod koniec miesiąca. Na Ustkowskiej w Benicach zostanie wyremontowany odcinek o długości 270 m. Cały zostanie pokryty jedną warstwą nawierzchni asfaltowej. Remont będzie kosztował 135 tys. netto i potrwa do końca września. Z kolei na Zielonej w Orpiszewie prace obejmą odcinek liczący 690 m. Podobnie jak w przypadku Ustkowskiej, na całej tej długości zostanie położona jedna warstwa nawierzchni asfaltowej. Termin zakończenia prac przewidziano na połowę października. Inwestycja ma kosztować 280 tys. netto. Warto tu jednak zaznaczyć, że na remont obu ulic krotoszyński magistrat otrzymał dofinansowanie z budżetu województwa - 338 tys.
Remonty ulic miejskich rozpoczną się nieco później. Urząd ogłosił niedawno przetarg na wykonawców inwestycji. Wszystkie cztery ulice mają zostać pokryte kostką brukową. Dodatkowo na Liliowej powstanie mały parking. Ulica zostanie zmodernizowana na długości 110 m. W budżecie gminy zarezerwowano na ten cel 160 tys. - Termin zakończenia prac zaplanowano na koniec października - informuje Damian Wagner z wydziału inwestycji. Z kolei na Kujawskiej kostka pokryje odcinek 60-metrowy. Miasto planuje wydać na to zadanie 85 tys., a prace mają się zakończyć w połowie listopada. Ostatnie ulice, Czereśniowa i Paderewskiego na krotoszyńskich Parcelkach, zostaną wyremontowane do 22 listopada. W obu przypadkach kostka zostanie położona na odcinkach 90-metrowych. - Ponieważ remont tych ulic został zakwalifikowany jako jedno zadanie, ogłosiliśmy tylko jeden przetarg - mówi D. Wagner. Na modernizację obu ulic miasto zarezerwowało w swoim budżecie 225 tys. 

Artykuł wyświetlono 2508 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz