Rzecz Krotoszyńska nr 958 (35)

Ruszyła rewitalizacja rynku

Agnieszka Marciniak, 03 wrzesień 2013, 11:03
Średnia: 3.0 (1 głosów)
Firma Gembiak-Mikstacki rozpoczęła prace przy rewitalizacji centrum Krotoszyna. Mieszkańców czekają utrudnienia w ruchu drogowym.
Ruszyła rewitalizacja rynku

Remont Farnej potrwa do końca września

Modernizacja obejmie nie tylko rynek, ale również ulice: Klasztorną, Gołębią, Wąską, Farną, Piekarską oraz Zdunowską aż do skrzyżowania z Piastowską, a także plac Jana Pawła II. Część rynku, jak i odcinek ul. Zdunowskiej, zostanie całkowicie wyłączony z ruchu samochodowego. Wjazd do centrum odbywać się będzie ulicą Kościuszki oraz Kaliską, wyjazd - Koźmińską. Po tej stronie rynku będą parkingi.

Farna zamknięta
Niedawno prace ruszyły. Wyremontowana będzie ul. Farna, którą już wyłączono z ruchu. - Zamknięto ją od rynku do ul. Gołębiej. Zakończenie prac na tej ulicy przewidziano na koniec września - informuje Michał Kurek z urzędu miejskiego.
W międzyczasie prace wystartowały na dwóch fragmentach placu Jana Pawła II. W poniedziałek zamknięto odcinek od ul. Piastowskiej do Floriańskiej i sąsiadujący z nim parking (przy pomniku św. Floriana). - Przestały działać dwa przystanki autobusowe. Jeden, który znajduje się na Rynkowej, a drugi na początku Floriańskiej - informuje M. Kurek. Jednocześnie wyłączono z ruchu drogowego ślepą uliczkę z parkingiem, ciągnącą się od ul. Piastowskiej do muzeum.

Najpierw przejazd
Najpierw zakończy się remont odcinka przelotowego pomiędzy ul. Piastowską a Floriańską. Ten fragment placu Jana Pawła II jest najważniejszy, bo odbywa się tam ruch drogowy. Chcemy więc, żeby został jak najszybciej uruchomiony, tak samo jak przystanki autobusowe - tłumaczy naczelnik. Następnie dokończony będzie remont parkingu przy pomniku św. Floriana oraz ślepej uliczki. - Wstępnie planujemy, że uda się to do końca października.
W tym roku mają jeszcze być zrobione ul. Klasztorna, Wąska i odcinek Zdunowskiej (od rynku do ul. Piastowskiej). - Realizacja inwestycji jest w dużej mierze uzależniona od pogody. Zobaczymy, jakie warunki będą w listopadzie i grudniu.
Zamknięcie rynku zaplanowano na przyszły rok. - Chcemy zrobić wszystko tak, żeby ruch z Kościuszki do Koźmińskiej był przez cały czas zachowany - dodaje M. Kurek.

Za mało informacji?
Nie wszyscy mieszkańcy są świadomi utrudnień w komunikacji drogowej, jakie pojawią się wraz z rewitalizacją. - Czemu magistrat nie poinformował mieszkańców o pracach? Chodzi o ulicę Farną. Tam ludzie prowadzą sklepy i firmy - powiedział  na sesji radny Ryszard Łopaczyk. Burmistrz Julian Jokś odparł, że urząd wysyłał do wszystkich mieszkańców ulic objętych rewitalizacją informacje o rozpoczynających się pracach. - Nie da się tego wszystkiego zrobić bez utrudnień - zauważył. R. Łopaczyk odpowiedział: Ale właściciele sklepów nie muszą być jednocześnie mieszkańcami Farnej. A oni też powinni być poinformowani.  Na to do dyskusji włączył się naczelnik Kurek: - Kierownik robót odwiedzał właścicieli sklepów i informował o utrudnieniach. A gdy nie było właścicieli, przekazywał te wiadomości pracownikom.

Artykuł wyświetlono 2454 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz