Sukcesy Andrzeja Migaja w Norwegii

Sebastian Pośpiech, 30 czerwiec 2017, 10:06
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Andrzej Migaj z Sulmierzyc odniósł sukces na zawodach brazylijskiego jiu-jitsu w Norwegii.
Sukcesy Andrzeja Migaja w Norwegii

Andrzej Migaj wrócił do kraju nie tylko z dwoma medalami, ale i z czarnym pasem

Jak co roku, poleciał do norweskiego klubu Frontline Academy w Oslo, gdzie zaczęła się jego przygoda z tym sportem walki. Międzynarodowe zawody rozgrywano pierwszego dnia w formule kimono (gi). W swojej kat. wagowej (do 94,5 kg) Migaj miał tylko jednego przeciwnika - reprezentanta Serbii. - Po 3 minutach walki udało mi się go poddać przez dźwignię łokciową – mówi A. Migaj.
Następnego dnia walczono w formule bez kimona (no gi). W kat. 91,5 kg sulmierzyczanin miał trzech rywali. Wszystkich pokonał przed czasem po zastosowaniu dźwigni łokciowych. – To moja ulubiona technika – stwierdza nasz zawodnik. Rywalizował również w kat. open, czyli bez podziału na kat. wagowe. Stoczył łącznie 4 walki. 3 z nich wygrał, a w ostatniej, w półfinale, poległ, co dało mu 3. miejsce.
Wyjechał do Norwegii także po to, by spotkać się z ludźmi, którzy go wszystkiego nauczyli w jiu-jitsu. - Jestem bardzo zadowolony i planuję w przyszłym roku zabrać na te  zawody moich wychowanków – mówi Migaj, który prowadzi w Sulmierzycach klub sportowy.

 

Artykuł wyświetlono 1829 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz