Sulmierzyce. Strażacki garaż otwarty. Kiedy auto?

Sebastian Pośpiech, 24 kwiecień 2018, 09:33
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Choć już w grudniu 2017 r. zakończył się remont boksu garażowego w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulmierzycach, to otwarto go uroczyście dopiero w tym miesiącu.
Sulmierzyce. Strażacki garaż otwarty. Kiedy auto?

Przed wejściem do strażnicy goście i gospodarze

Remont był możliwy dzięki 48 tys. zł dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach zapewniania gotowości bojowej jednostkom  ochrony przeciwpożarowej włączonym do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
Poszerzono bramę i obniżono posadzkę, aby w przyszłości w garażu zmieściło się nowe auto dla druhów. Odmalowano też ściany i wymieniono grzejniki.
Jednostka OSP z Grodu Sulimira stara się od ponad pół roku o samochód. W lipcu ub. roku obiecano jej jelcza z 1995 r. z poznańskiej szkoły aspirantów pożarnictwa, jednakże ostatecznie pojazd dostała inna wielkopolska jednostka.

Star 266 wyprodukowany w latach 80. XX wieku, którym jeżdżą na akcje strażacy z Sulmierzyc, jest bardzo wysłużony. Choć sulmierzycka jednostka pozostaje  w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, mogłaby zostać wykreślona z powodu wysłużonego pojazdu. Dlatego czyni starania o inne, nowsze auto. Na razie włodarz nie chce się wypowiadać czy i kiedy jest na to realna szansa.

(WIĘCEJ NA TEN TEMAT W WYDANIU PAPIEROWYM)
 

Artykuł wyświetlono 565 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz