Sulmierzyce. W pocie czoła wykuwają formę (FOTO)

(popi), 27 listopad 2018, 13:49
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W sulmierzyckiej salce zapaśniczej trenują również przedstawiciele klubu Frontline Academy, doskonalący brazylijskie jiu-jitsu.
Sulmierzyce. W pocie czoła wykuwają formę (FOTO)

Uczestnicy zajęć razem. Grupa starsza i młodsza z trenerami

Sulmierzyce. W pocie czoła wykuwają formę (FOTO)

GALERIA ZDJĘĆ Z TRENINGU

Sulmierzyczanin Andrzej Migaj, który przygodę z tym sportem walki, mającym korzenie m.in. w judo i zapasach, zaczął przed laty w Norwegii, w klubie Frontline Academy w Oslo, prowadzi obecnie dwie grupy – dzieci i dorosłych. – Dzięki życzliwości dyrektorki szkoły podstawowej Beaty Koprowskiej (zarządza salą – red.) trenujemy w salce zapaśniczej na osiedlu Ciechańskiego – mówi A. Migaj.
Dzieci mają zajęcia w poniedziałki i środy. Migajowi pomagają w treningach bracia Artur i Włodzimierz Górni z Raczyc. Raz w miesiącu odbywają się sparingi międzyklubowe z udziałem zawodników z następujących klubów: Gold Team Ostrów Wlkp., Strefa Walki Krotoszyn, Pretorian Koźmin,  Rio Grapling Ostrów. – To w sumie około trzydziestu osób – mówi Migaj.
Dzieci ćwiczą nie tylko po to, aby podnosić swoje umiejętności w konkretnej dyscyplinie sportu, ale również pod kątem ogólnego rozwoju fizycznego. – Gdy zaczynaliśmy zajęcia, zauważyłem, że wiele z nich ma "tyły" ze sprawności. Dzisiaj coraz trudniej odsunąć dziecko od komputera czy telefonu. To wina nas, rodziców. Dlatego warto i trzeba trenować – uważa Migaj. W zajęciach uczestniczą również jego dzieci: córka Julia oraz synowie Olivier i Dominik.

 

Artykuł wyświetlono 448 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz