ZDUNY

Uczniowie na stulecie Niepodległej

(pik), 14 listopad 2018, 08:38
Średnia: 0.0 (0 głosów)
100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości obchodzono także w zdunowskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych.
Uczniowie na stulecie Niepodległej

Odwiedzono miejsca pamięci

Z inicjatywy Sebastiana Śwista, nauczyciela historii w zdunowskim ZSP, w szkolnym holu ustawionno wystawę na temat Powstania Wielkopolskiego na naszym terenie, także na ziemi zdunowskiej. Wypożyczyło ją krotoszyńskie muzeum. Na finisażu 9 listopada  Świst w powstańczym stroju  przeprowadził specjalną lekcję historii, wspomagając się prezentacją multimedialną. Młodzież pod okiem nauczycieli języka polskiego przygotowała  oprawę muzyczno-poetycką. Po uroczystości szkolnej wyruszono na ulice Zdun, aby odwiedzić miejsca związane z walkami powstańczymi.
W październiku uczniowie zrobili w swoich klasach gazetki pod hasłem Patriotyzm jest w nas, kierując się słowami jednego z przywódców II RP, Romana Dmowskiego: Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.
Z kolei 31 października młodzież uczciła pamięć bohaterów walk o niepodległą Polskę, odwiedzając pomniki i cmentarz.   
9 listopada uczniowie zdunowskiej szkoły przemaszerowali w strojach w barwach narodowych i z polskimi flagami na Rynek,  gdzie wspólnie z uczniami szkoły podstawowej, przedszkolakami i samorządowcami odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

 

Artykuł wyświetlono 246 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz