Ukradł pracodawcy samochód, nie zapłacił za paliwo a pomogła mu... policja

Gracjan Jaworski, 15 grudzień 2017, 14:31
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Mieszkaniec gminy Krotoszyn ukradł auto z firmy, w której pracował. Złapano go dopiero w województwie zachodniopomorskim.
Ukradł pracodawcy samochód, nie zapłacił za paliwo a pomogła mu... policja
9 grudnia 15 minut po północy w jednej z firm w gminie Krotoszyn doszło do kradzieży samochodu dostawczego iveco daily. Sprawcą okazał się pracownik tego zakładu, 19-latek z naszego terenu. - Był doskonale zorientowany – wiedział, gdzie są kluczyki i dokumenty pojazdu. Te działania go zdradziły - mówi Piotr Szczepaniak, rzecznik krotoszyńskiej policji.
Jak się okazało, w pojeździe nie było akumulatora, dlatego 19-latek podłączył go uprzednim wymontowaniu z innego pojazdu, po czym uruchomił. - Następnie odjechał w nieznanym kierunku. Po zgłoszeniu policjanci wprowadzili pojazd do bazy danych jako kradziony - informuje Szczepaniak. Tuż po przestępstwie o kradzieży poinformowano też jednostki ościenne. - Policjanci z Krotoszyna udali się do miejsca, w którym sprawca mógł się znajdować, czyli rodziny i znajomych, ale tam go nie było - mówi rzecznik. 
Ślad po sprawcy na kilka godzin się urwał. Jednak o poranku krotoszyńska policja otrzymała  z komendy w Śremie informację, że w Dolsku kierujący zatankował na jednej ze stacji paliwo za 100 zł, po czym uciekł nie płacąc. - Następnie 19-latek udał się do rodziny, od której pożyczył 60 zł, i ruszył w dalszą podróż – informuje Szczepaniak. 
W powiecie drawskopomorskim złodziej zostawił pojazd na poboczu i z kanistrem poszedł po paliwo. - Wtedy  ktoś poinformował policję o samochodzie pozostawionym przy jezdni - mówi rzecznik.  Jadąc we wskazane miejsce policjanci spotkali mężczyznę i zawieźli go tam,  gdzie pozostawił pojazd. Kiedy sprawdzili dane auta, wyszło na jaw, że zostało skradzione. Mężczyznę zatrzymano, a potem przewieziono go do Krotoszyna. 19-latek usłyszał zarzut kradzieży. Jak się  okazało, miał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Oddzielne  postępowanie w sprawie kradzieży paliwa prowadzi komenda ze Śremu.  
 
Artykuł wyświetlono 3333 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz