Uratowali młodego mężczyznę w Biadkach

Sebastian Pośpiech, 06 grudzień 2018, 13:39
Średnia: 5.0 (1 głosów)
Dzisiaj rano ratownicy medyczni z Krotoszyna uratowali życie młodemu mężczyźnie. Półgodzinna reanimacja w Biadkach zakończyła się sukcesem. Udało się nieprzytomnemu przywrócić czynności życiowe.
Uratowali młodego mężczyznę w Biadkach

FB - M. Rabczewski

Podstawowy Zespół Ratownictwa Medycznego z Krotoszyna, tzn. bez lekarza, pojechał do nieprzytomnego młodego mężczyzny. Jak się okazało leżał on na posesji w Biadkach. Ratownicy przystąpili do badania przedmiotowego i podmiotowego. - Stwierdzili brak funkcji życiowych, więc natychmiast wdrożyli zaawansowane czynności ratunkowe - mówi Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego  przy SP ZOZ w Krotoszynie. W trake reanimacji ratownicy wezwali do Biadek śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy w Michałkowie (gm. Ostrów Wlkp.).
Ratownicy medyczni walczyli o życie człowieka ponad 30 min. W końcu przywrócili mu czynności życiowe. Pacjent został podłączony do specjalistycznego sprzętu medycznego i przekazany załodze LPR-u. Drogą lotniczą został przetransportowany do szpitala.
Mikołaj Rabczewski był ratownikiem, który uczestniczył w akcji ratunkowej, na swoim profilu społecznościowym napisał, że to najlepszy prezent, jaki mógł dostać w dniu swoich imienin. - Po 30 minutach reanimacji pacjent zaczyna wracać. Pacjenta przekazaliśmy Ratownikowi 21 w stanie ciężkim, ale stabilnym. I czy można dostać lepszy prezent na imieniny, niż odratowanie młodego człowieka? - napisał Mikołaj Rabczewski.

Artykuł wyświetlono 1432 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz