Usuwali skutki wichury

Gracjan Jaworski, 30 październik 2017, 12:18
Średnia: 0.0 (0 głosów)
29 października już od wczesnych godz. porannych Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej z powiatu krotoszyńskiego musiały zmierzyć się ze skutkami silnie wiejącego wiatru, który przechodził również nad naszym powiatem.
Usuwali skutki wichury

FOTO. S. SIKORA

Usuwali skutki wichury

FOTO. S. SIKORA

 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie odnotowało w sumie tego dnia 13 zdarzeń. Pierwsze zgłoszenia o skutkach silnych wiatrów wpłynęło już po godz. 6.30. Dotyczyło powalonego drzewa na drodze w Chachalni. Działania strażaków związane z usuwaniem skutków wiatrów zakończono po godz. 17.00 likwidując zagrożenie w miejscowości Jasne Pole.  - Najczęściej działania Straży Pożarnej polegały na usuwaniu powalonych drzew - tych zdarzeń było 9. W czterech przypadkach strażacy zabezpieczali uszkodzone dachy - mówi kpt.
 Tomasz Patryas.   Najwięcej bo aż 7 zdarzeń odnotowano na terenie gminy Krotoszyn. Łącznie w działaniach udział wzięło 18 zastępów Straży Pożarnej z Jednostek Ratowniczo Gaśniczych i Ochotniczych Straży Pożarnych. Z  żywiołem walczyło 88 ratowników. - Na szczęście w wyniku, zdarzeń oprócz strat materialnych nikt nie został poszkodowany - kończy Patryas.   
 
Artykuł wyświetlono 994 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz