W Benicach z uczniami o prawach człowieka (ZDJĘCIA)

tekst i zdjęcia Paweł Krawulski, 04 grudzień 2018, 08:53
Średnia: 0.0 (0 głosów)
22 listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Benicach gościli przedstawiciele organizacji Amnesty International. Przybliżyli uczniom wiedzę z zakresu praw człowieka.
W Benicach z uczniami o prawach człowieka (ZDJĘCIA)
W Benicach z uczniami o prawach człowieka (ZDJĘCIA)

ZOBACZ ZDJĘCIA


Przyjazd był odpowiedzią na starania nauczycielek i dyrektorki szkoły Sabiny Rybakowskiej. Z Poznania przybyli: Anna, Joanna i Mikołaj. Podczas spotkań z uczniami przybliżyli im historię organizacji. AI prowadzi liczne kampanie. Jedna z nich dotyczy uchodźców. - Czy będąc Polakiem można zostać uchodźcą? - takie prowokacyjne pytanie usłyszeli uczestnicy spotkania od prowadzących.  Dzieci uznały, że na razie nie, bo w naszym kraju nie ma żadnego konfliktu zbrojnego. Okazało się jednak, że sytuacja nie jest tak prosta. Również w naszym kraju żyją osoby, które mogą podjąć decyzję, aby wyjechać ze względu na wyznawane wartości – takie sformułowania padały w dyskusji. .
Innym z przejawów aktywności AI jest kampania Odważni. Chodzi tu o ludzi, którzy bronią praw człowieka i często są z tego powodu prześladowani. Jest też kampania Nienawiść, skierowana do użytkowników internetu i walcząca z hejtem w sieci.
Przedstawicieli AI można również spotkać na cyklicznych imprezach masowych, np. na Przystanku Woodstock (dziś Pol’and’Rock Festival).
AI organizuje co roku akcję pisania listów o uwolnienie więźniów sumienia. Poprzednia edycja prowadzona była w ok. 200 krajach naszego globu. W Polsce napisano wówczas ponad 300 tys. listów.

 

(WIĘCEJ PRZECZYTASZ W WYDANIU PAPIEROWYM GAZETY)

Artykuł wyświetlono 566 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz