Rzecz Krotoszyńska nr 20 (1047) z 19.05.2015 r.

W nowym sezonie będę grał w PlusLidze

Sebastian Pośpiech, 19 maj 2015, 14:51
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Rozmowa z 20-letnim krotoszynianinem Łukaszem Kaczmarkiem, siatkarzem I-ligowej Victorii PWSZ Wałbrzych.
W nowym sezonie będę grał w PlusLidze

Łukasz Kaczmarek jest przyjmującym i ma 204 cm wzrostu

W nowym sezonie będę grał w PlusLidze

Od dwóch zwycięstw na własnym parkiecie zaczęliście finałowe rozgrywki  o mistrzostwo KRISPOL I ligi ze Stalą Nysa. A przecież w półfinale stoczyliście ciężkie boje ze Ślepskiem Suwałki.
- Lepiej zacząć nie mogliśmy. To wymarzony scenariusz - 2 wygrane mecze u siebie. Miejmy nadzieję, że dołożymy ostatnią cegiełkę w poniedziałek 18 maja (wywiad przeprowadzono 14 maja, a Victoria wygrała mecz nr 3 i zdobyła mistrzostwo  – red.) i będziemy mogli cieszyć się z mistrzostwa. Odczuwamy już wielkie zmęczenie. Zagraliśmy w 2 tygodnie 7 meczów i odbyliśmy dwie podróże z Wałbrzycha do Suwałk, ale gdy gra się o mistrzostwo, nie myśli się o utrudnieniach i urazach. Wychodzisz na boisko tak zdeterminowany, że zapominasz, co cię boli, bo chcesz zdobyć upragnione złoto!
Atmosfera w zespole jest super, aczkolwiek nie popadamy w hurraoptymizm. Spokojnie przygotowujemy się do trzeciego spotkania w Nysie i chcemy, żeby się potoczyło po naszej myśli. Jesteśmy blisko złota, ale nie możemy myśleć, że już wygraliśmy te finały.

Dzięki transmisjom spotkań w TVP Sport cała drużyna jest coraz bardziej rozpoznawalna w Polsce.
- Na pewno to bardzo mile, kiedy występujesz w telewizji, a znajomi i rodzina mogą oglądać cię i dopingować. Cieszymy się również większym zainteresowaniem kibiców siatkówki w całym kraju.

W sezonie 2014/2015 i rundzie play-off I ligi pokazałeś się z bardzo dobrej strony. Podobno od nowego sezonu będziesz występował na parkietach PlusLigi?
-  Na pewno w następnym sezonie nie zostaję w Wałbrzychu. Będę grał w PlusLidze, ale jaki to będzie klub, ujawnię po zakończeniu sezonu. Kontrakt mam już praktycznie podpisany, jednak nie chcę, żeby były jakieś niedomówienia. Ustaliłem z nowym pracodawcą, że na razie trzymamy tę informację w tajemnicy.

Czy negocjowałeś kontrakt tylko z tym jednym klubem z najwyższej klasy rozgrywek?
- Nie, dzwonili do mnie prezesi 4 klubów z PlusLigi. Wybrałem opcję, która jest najbardziej dogodna dla mnie...

(więcej przeczytasz w gazecie)

Artykuł wyświetlono 2279 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz