Rzecz Krotoszyńska, nr 48/970, 3 grudnia 2013 r.

Wodotryski na rynku

Agnieszka Marciniak, 03 grudzień 2013, 14:33
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Trwają prace przy rewitalizacji centrum Krotoszyna. Zakończono już roboty na ul. Farnej oraz pomiędzy ul. Floriańską a Piastowską.
Wodotryski na rynku

„Fontanna zostanie poszerzona o strumienie wodne, które będą tryskać z ziemi” - zapowiedział M. Kurek

Wykonawca inwestycji, firma Gembiak-Mikstacki prowadzi prace na fragmencie placu Jana Pawła II (za muzeum) oraz pobliskim parkingu samochodowym.
W planach na ten rok urząd ma jeszcze zrobienie odcinka ul. Zdunowskiej pomiędzy rynkiem a Piastowską, o ile oczywiście dopisze pogoda.
Rozpoczęto remont dachu ratusza. - Pracownicy zdejmują stare poszycie. Cała konstrukcja jest sprawdzana, konserwowana i wzmacniana, a potem na nią zostanie położona nowa dachówka - powiedział podczas ostatniego posiedzenia komisji budżetowo-gospodarczej rady miasta naczelnik wydziału gospodarki komunalnej magistratu Michał Kurek. Główną część prac w ratuszu, czyli modernizację elewacji oraz stolarki okiennej i drzwiowej, zaplanowano na przyszły rok. - Generalny remont wejścia planujemy przeprowadzić w lipcu. Wszystkie roboty wykonywane w ratuszu są uzgadniane z panią konserwator zabytków - wyjaśniał dalej.
Radna Urszula Olejnik zainteresowała się inną sprawą. - W projekcie rewitalizacji zawarto budowę fontanny. O co tu chodzi? Będzie kolejna, druga fontanna na rynku? - zapytała. M. Kurek odparł, że zgodnie z planem fontanna ma zostać rozbudowana. - Wszystko zostaje w tym samym miejscu, chodzi tu tylko o poszerzenie fontanny o wodotryski. To dość duża atrakcja dla dzieci. Wodne strumienie będą tryskały z nawierzchni granitowych. Dzieci będą mogły sobie pomiędzy nimi biegać - wyjaśnił. Radna chciała również wiedzieć, czy w projekcie przewidziano montaż kranów. Jak się okazało, zostaną zamontowane w dwóch miejscach rynku.
Przypomnijmy: w przyszłości część rynku zostanie całkowicie wyłączona z ruchu samochodowego. Wjazd do centrum odbywać się będzie ulicami Kościuszki i Kaliską,  a wyjazd Koźmińską. 

Artykuł wyświetlono 4107 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz