Worek medali dla klubu taekwon-do

(seb), 18 listopad 2017, 14:48
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Zawodnicy klubu sportowego Halla-San w Krotoszynie znakomicie spisali się na zawodach w Zduńskiej Woli.
Worek medali dla klubu taekwon-do

Ignacy Rosik dwukrotnie zajął I miejsce na najwyższym stopniu podium

KLIKNIJ NA WIĘCEJ ZDJĘĆ

Krotoszyńskie taekwon-do rozwija się. W  tym roku trenerzy Maja Staruch i Piotr Tomczak postanowili przejść do międzynarodowej federacji taekwon-do ITF i nadać klubowi nazwę Halla-San, co znaczy wulkan oraz najwyższy szczyt Korei.
5 listopada w Zduńskiej Woli odbyły się Mistrzostwa Ziemi Łódzkiej Taekwon-Do ITF. Halla-San reprezentowało 8 zawodników. Wielkim sukcesem jest to, że każdy z nich przywiózł przynajmniej dwa medale.
Najmłodsi zawodnicy, tj. młodzicy (4-9 lat) rywalizowali w konkurencjach:  techniki szybkościowe (najwięcej kopnięć w tarczę w ciągu 15 sekund), techniki specjalne (kopnięcie dosiężne w packę podnoszoną coraz wyżej) i walki kalaki (z miękką pałką).
Natomiast nieco starsi, tj. kadeci w wieku 10-13 lat mogli wykazać swoje umiejętności w konkurencji technik specjalnych, układów formalnych oraz walki semi-hogo. Ta ostatnia to walka sportowa przerywana w pełnych ochraniaczach oraz dodatkowo w ochraniaczu tułowia (hogo).
Na wyróżnienie zasłużyli Borys Wąchała i Franciszek Rosik, którzy po raz pierwszy startowali w kategorii kadetów, co wiązało się dla obu chłopców z pierwszą w życiu walką sportową na turnieju. Obaj wywalczyli srebrne medale w walkach. Poza tym Borys zdobył brąz w technikach specjalnych, a Franek w tej samej konkurencji - srebro.

 

Artykuł wyświetlono 754 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz