Rzecz Krotoszyńska nr 19 (1098) z 10.05.2016 r.

Wspólnie czytali Ewangelię

Ania Szulc, 10 maj 2016, 13:18
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Od 17 do 23 kwietnia w ramach „Tygodnia biblijnego” zorganizowano Diecezjalny Tydzień Czytań. Inicjatywa służyła lepszemu poznaniu Ewangelii w redakcji św. Łukasza.
Wspólnie czytali Ewangelię
Wspólnie czytali Ewangelię
Ma być naszym chlebem powszednim, kierunkowskazem na naszych ścieżkach. Katechizm Kościoła Katolickiego mówi: Tak wielka w słowie Bożym zawiera się moc i potęga, że staje się ono dla Kościoła podstawą i siłą żywotną, a dla dzieci Kościoła umocnieniem wiary, pokarmem duszy, czystym i trwałym źródłem życia duchowego (KKK 131). 
Nie można inaczej poznać Chrystusa niż przez czytanie Pisma Świętego (por. KKK 133).  Stary Testament i Nowy są ze sobą nierozerwalnie powiązane i nie można jednego zrozumieć bez drugiego (KKK 129). Tak więc nawet jeśli Nowy Testament jest dla nas łatwiejszy, dobrze jest sięgać również po pisma z tego pierwszego.
 
Ewangelia zbawienia
Tak określana jest ta spisana przez św. Łukasza. Na podstawie dość szczegółowo nazywanych przez apostoła chorób w samym Piśmie Świętym, jak i innych tekstach, określono, że był on lekarzem. 
Spisując nauczanie Jezusa, skupił się na Jego dobroci wobec biednych, pogardzanych przez innych, upośledzonych. Jako jedyny zawarł przypowieść o zaginionej owcy, synu marnotrawnym czy zgubionej drachmie. Papież Franciszek w ramach Roku Miłosierdzia zachęcał, aby często zaglądać właśnie do tej Ewangelii, aby uczyć się postawy miłosierdzia właśnie z niej. 
 
(więcej czytaj w gazecie...)
Artykuł wyświetlono 1392 razy
Komentarze do artykułu
Avatar_missing_small
Marian Jankowski - 10 maj 2016, 20:03

Czytać Ewangelie
Ewangelia Stary i Nowy Testament jest dla rozważnego człowieka bardzo ważna.Papież Franciszek zachęca do czytania dlatego a żeby sens człowieka był zrozumiały.Treść Pisma Świętego dla osoby wierzącej jest w pełni zrozumiana.Treść Pisma Świętego dla osób niewierzących jest problemem i ich myśli psują wartości Pisma Świętego i samych siebie.
Żeby Ewangelia miała sens to trzeba szanować.W obecnych czasach zauważa się,że osoby wierzące i szanujące Pismo Święte są bezpodstawnie poniżani a żeby Kościół mógł dać przykład,że poniżani są to ludzie,którzy sami sobie robią krzywdę.Krzywda nie zawsze staje się zaistniała z winy samego siebie - różnych kościelnych wiadomości wynika,że jak za dużo się czyta to się diabła kusi.

Dodaj komentarz