Wybrano przewodniczących w Koźminie. To Zaradniak i Dykcik (ZDJĘCIA)

Sebastian Pośpiech, 24 listopad 2018, 12:57
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W Koźminie Wlkp. obyło się bez niespodzianki. Pracami rady pokieruje doświadczony samorządowiec 60-letni Justyn Zaradniak. Pomagać będzie mu 4 lata młodszy Wojciech Dykcik.
Wybrano przewodniczących w Koźminie. To Zaradniak i Dykcik (ZDJĘCIA)
Wybrano przewodniczących w Koźminie. To Zaradniak i Dykcik (ZDJĘCIA)
 
 
Takie są ustalenia inauguracyjnego posiedzenia rady Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. kadencji 2018-2023r. Sama rada rozpoczęła się od wręczenia zaświadczeń o wyborze przez przewodniczącą miejskiej komisji wyborczej na radnego i ślubowania całej 15-nastki oraz burmistrza Macieja Bratborskiego. W imieniu rajców notę ślubowania odczytał najmłodszy z grona tej rady miejskiej, Andrzej Nowacki. Obrady prowadził radny-senior, którym tym razem okazał się J. Zaradniak.
Wszyscy czekali na kulminacyjne punkty sesji, czyli wybór przewodniczącego i jego zastępcy. I choć w kuluarach głośno mówiło się o kolejnej, już 6 kadencji dla Zaradniaka na tym zaszczytnym stanowisku, przybyli na salę obrad z samorządowcami różnych gmin na czele, czekali na ten moment. Poprzedził ja wybór komisji skrutacyjnej, gdyż głosowanie odbywa się w sposób tajny. Prace w tym gremium podjęli się radni debiutanci: Irena Konarczak-Bojanek. Anna Misiak i Dariusz Kołaczkowski. Nastąpiło zgłaszanie kandydatów. Zaradniaka zarekomendował katecheta i spiker miejscowego klubu pilkarskiego Białego Orła Ryszard Idkowiak.
Artykuł wyświetlono 297 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz